Dobite si energiu na dovolenke v Jasnej

Dobite si energiu na dovolenke v Jasnej

Jar už k nám konečne dorazila, no ani prvé teplé dni nám zatiaľ nedobili energiu, ktorú sme počas zimných mesiacoch strácali. Ak sa cítite vyčerpane a váš organizmus vám dáva najavo, že potrebuje vypnúť, skúste si zajednať pár dní dovolenky v Jasnej. Nachádza sa v Nízkych Tatrách, v našich najkrajších horách.

Viac priestoru? Zajednajte si apartmán

Ak ste viacčlenná rodina a nepáči sa vám, že sa budete tlačiť v malej hotelovej izbe, nájdite si hotel, resp. apartmánový dom, ktorý bude ponúkať krásne apartmány v Jasnej, ktoré majú moderné vybavenie a poskytnú vám krásny výhľad na okolie. V stredisku Jasná, ale aj v komplet celej Demänovskej doline, nájdete viacero takýchto luxusných apartmánov, ktoré sú moderne vybavené a spĺňajú požiadavky aj tých najnáročnejších klientov.

V prípade väčšej skupiny ľudí by malo byť možné prenajať si komplet celý apartmánový dom pre seba. Jedným z takýchto ubytovacích zariadení, ktoré túto možnosť ponúkajú, je apartmánový dom Villa Björnson. Vo Ville nájdete moderne vybavenú kuchyňu, jedáleň, obývačku, ale aj štýlovú vináreň. Práve toto ubytovacie zariadenie je ideálne pre vášnivých vinárov. Relaxovať v prírode s pohárom luxusných vín – to by chcel zažiť snáď každý.

Zaujímavosti, ktoré sa vám oplatí pozrieť

Ak sa vám podarí zohnať cenovo prijateľné ubytovanie v Nízkych Tatrách, určite vás bude zaujímať, čo zaujímavého sa nachádza v okolí. Určite vám odporúčame vyjsť si, alebo nechať sa vyviezť pod Chopok. Sedlo pod Chopkom ponúka nádherné výhľady nielen na Vysoké Tatry, ale aj na Horehronie. Kúsok od sedla nájdete Kamennú chatu pod Chopkom, kde sa môžete občerstviť pred ďalšou túrou. Zo Sedla môžete ísť priamo na Chopok, alebo si môžete spraviť túru až na najvyšší vrchol Nízkych Tatier – na Ďumbier.

Odporúčame aj návštevu Demänovských jaskýň. V letných horúčavách to bude príjemné schladenie, najmä však v Demänovskej ľadovej jaskyni, kde by sa mal držať sneh aj počas letných mesiacov. Táto jaskyňa pravdepodobne patrí k najstarším v Európe.

Vyčerpanosť dokážete liečiť len zvoľnením tempa a oddychom v krásnej prírode. Už teraz si rezervujte výhodný pobyt v Jasnej a nadýchajte sa čerstvého horského jarného vzduchu.