Čo by malo spĺňať kvalitné detské oblečenie?

Čo by malo spĺňať kvalitné detské oblečenie?

Keď si kupujeme oblečenie, často riešime v prvom rade aktuálne módne trendy. A čo oblečenie pre naše deti? Ak taktiež máte tendenciu riešiť hlavne to, či je vybrané oblečenie trendy, nastal čas výber detského oblečenia prehodnotiť.

Detská pokožka je citlivejšia na rôzne podnety, vrátane oblečenia

Pri kúpe nového detského oblečenia by ste v prvom rade mali dávať dôraz na kvalitu a komfort. Niežeby tieto atribúty neboli dôležité ani v prípade, že si oblečenie kupujete vy, ale pri detskom oblečení to platí násobne viac.

Obzvlášť pri kúpe oblečenia pre najmenšie deti je potrebné si všímať, či nespôsobuje vašej ratolesti nepohodlie. Deti, ktoré ešte nevedia rozprávať, vám to totižto nepovedia. Môže sa to však prejaviť tak, že vaše dieťa bude podráždené bez inej zjavnej príčiny. V horšom prípade môže zle zvolené detské oblečenie dráždiť citlivú detskú pokožku.

Tieto vlastnosti si určite všímajte

Ako však rozpoznať kvalitné detské oblečenie? Môžete sa riadiť podľa značky, napríklad Mayoral je exkluzívna španielska značka, ktorá si na kvalite zakladá. Ak však nemáte „naštudovaných“ výrobcov detského oblečenia, riaďte sa týmito jednoduchými radami.

Všímajte si kvalitu a spôsob šitia. Stehy na detskom oblečení by mali byť z vonkajšej strany, aby nedráždili pokožku dieťatka. Taktiež by malo detské oblečenie už od pohľadu pôsobiť pevne. Musí predsa zniesť rôzne detské aktivity a aj takto „na oko“ sa dá často odlíšiť kvalitný kúsok od nekvalitného.

Ak oblečenie silno páchne chémiou ani ho nekupujte. Je to znak toho, že boli použité rôzne nevhodné farbivá, či iná chémia, ktorá rozhodne nie je vhodná pre detské oblečenie. Nezabudnite si prezrieť aj štítky, na ktorých sú uvedené rôzne informácie o certifikátoch, ktoré by malo kvalitné detské oblečenie spĺňať.

Zdroj obrázka:

Autor: Ellona Kritskaya / Shutterstock.com