Čo by nemalo chýbať vašim novým oknám?

Čo by nemalo chýbať vašim novým oknám?

Postavili ste dom, prípadne ste „len“ vymenili okná na dome, či v byte? Len samotné okná však nestačia, potrebujete k nim aj dodatočné „príslušenstvo“, minimálne v podobe tieniacej techniky. Našťastie aj keď ide o dôležitý prvok, v súčasnosti môže byť inštalácia tienenia skutočne len drobnosť.

Montáž roliet môže byť otázkou pár minút

Bezproblémová a rýchla inštalácia je doménou hlavne jednoduchých moderných roliet. Niektoré typy sa dokonca montujú len tým, že ich nacvaknete na rám okna. Jednoduchšie a rýchlejšie to už ani nemôže byť.

A pritom nemusíte riešiť žiadne kompromisy, čo sa týka funkčnosti. Aj keď rolety neumožňujú tak plynulé regulovanie svetla ako žalúzie, v prípade potreby čo najväčšieho tienenia sú na tom lepšie. Ovládanie je pritom jednoduché a zrejme každému dobre známe. Veď kedysi boli rolety takmer v každej domácnosti.

Tie moderné sú však úplne na inej úrovni a to hlavne, čo sa týka dizajnu. Z neohrabaných „rároh“ sa stali atraktívne doplnky interiéru, ktoré si vo veľkej miere môžete prispôsobiť tomu svojmu, aby vám všetko dokonale ladilo. Široký výber látok, ktoré sa odlišujú nielen funkčnými vlastnosťami, ale aj dizajnom, sa o to postará.

Už žiadny nepozvaný hmyz

Keď už máte vyriešené tienenie okien, môžete si zaobstarať ešte jeden doplnok, ktorý využijete hlavne počas blížiaceho sa leta, keď budú pravidelnými nepozvanými návštevníkmi našich domácnosti komáre a iný hmyz. Áno, máme na mysli účinné siete proti hmyzu.

Zrejme neexistuje účinnejší prostriedok, ktorým zabránite, aby sa hmyz dostal do vašej domácnosti. Ich montáž je pritom často podobne jednoduchá ako v prípade spomínaných roliet. Montujú sa na okenný rám z interiéru a rovnako ako ich poľahky namontujete, môžete ich aj poľahky demontovať, keď skončí „hmyzová“ sezóna.

Zdroj obrázka:

Autor: Titikul_B / Shutterstock.com