Čo je najdôležitejšie pri výbere tlačiarne? To, čo chcete tlačiť

Čo je najdôležitejšie pri výbere tlačiarne? To, čo chcete tlačiť

Tlačiarne sú užitočným nástrojom nielen v domácnostiach, ale aj v kanceláriách. Aj keď žijeme elektronickú dobu asi nenájdete firmu, ktorá by si dôležité dokumenty nezálohovala aj v tlačenej podobe.

V závislosti od množstva tlačených dokumentov môže byť prevádzkovanie tlačiarne činnosť, ktorá mesačne ukrojí z rozpočtu celkom „slušnú“ sumu. Našťastie sú vždy spôsoby, ako ušetriť. Začať však treba už pri výbere tlačiarne, či tlačiarní do firmy.

Do drvivej väčšiny kancelárii sa hodia laserové tlačiarne

Šetrenie pri výbere tlačiarne však neznamená, že kúpite tú najlacnejšiu na trhu. Ide o to, aký typ tlačiarne zvolíte. Vo firemnom prostredí sa zväčša tlačia rôzne dokumenty. Na túto úlohu sú najvhodnejšie laserové tlačiarne.

Tie sú podstatne ekonomickejšie. Laserové tonery totižto dokážu vytlačiť násobne viac stránok ako ich protipól, atramentové náplne. A ak sa poobzeráte aj po lacnejších kompatibilných toneroch, náklady na tlač budete mať úplne zanedbateľné.

Čo tlačíte u vás doma?

A čo spomínané domácnosti? Tu už to nie je také jednoznačné. Prečo? Pretože doma netlačíme vždy len dokumenty, ale často aj fotky. Je teda potrebné zamyslieť sa nad tým, ako často budete chcieť tlačiť aj fotky.

Ak len naozaj výnimočne, môžete opäť zvoliť laserovú tlačiareň aj napriek tomu, že tie nie sú na tlač fotografií úplne vhodné. To minimum fotiek, ktoré budete tlačiť, si však môžete dať vytlačiť v predajni na to určenej.

V prípade, že naopak chcete fotky tlačiť pravidelne, určite by ste si mali vybrať skôr atramentovú tlačiareň. Kvalita vytlačených fotiek je v takomto prípade omnoho vyššia. A ak sa k tomu pridajú aj kvalitné náplne do tlačiarne Canon, vaše fotky to takpovediac privedie k životu. A vy sa budete môcť vrátiť do časov, kedy sa ešte fotky neprezerali na displejoch mobilov.

Zdroj obrázka:

Autor: FabrikaSimf / Shutterstock.com