Dajte si vyrobiť kvalitné schody na mieru

Dajte si vyrobiť kvalitné schody na mieru

V moderných poschodových nehnuteľnostiach je prítomnosť pevného schodišťa viac než len nevyhnutná. Schody nám pomáhajú prekonávať výškové rozdiely a pomyselne oddeľujú spoločenskú časť domácnosti od tej oddychovej.

Ktoré schody by vám ale do domácnosti pasovali?

Mlynárske schody 

S takýmito schodmi ste sa mohli stretnúť v horských chatách, v drevodomoch, ale sú využiteľné aj v klasických moderných rodinných domoch. Ak máte podkrovné priestory, v ktorých plánujete zariadiť spálňu, detské izby, pracovňu, je potrebné navrhnúť také schody, ktoré nezaberú veľa miesta v izbách, z ktorých sa bude vychádzať do podkrovia.

Mlynárske schody patria k samonosným dreveným schodom a sú tak pevné, že zvládnu aj ťažšie váhy. Dajte si vyrobiť mlynárske schody z pevného masívneho dreva a uvidíte, že lepšie schody ste si nemohli vybrať.

Moderné schody z troch materiálov 

Najpoužívanejším materiálom pri výrobe schodov je drevo. Klasické drevené schodište už ale dávno nie je také obľúbené ako kvalitné moderné schody, ktoré sú vyrobené z troch materiálov – dreva, kovu a skla. Na prvý pohľad možno zvláštna kombinácia materiálov, no keď si to predstavíte ešte raz, nie je to až také zlé. Interiéroví dizajnéri milujú tieto moderné schody vyrobené z troch materiálov. Svojim spôsobom ozvláštňujú priestor a aj z takej časti domácnosti ako je schodište, dokážu vytvoriť moderný priestor.

Kombinácia studených materiálov a teplého materiálu môže zapasovať aj do vašej moderne zariadenej domácnosti. Čo tak si vybrať práve tento typ schodov? 

Okrem mlynárskych schodov a moderných schodov z troch materiálov vás môže zaujať klasika v podaní betónových schodov, ktoré sú obložené pevným obkladom na schody z najkvalitnejšieho dreva. Dôležité je ale vybrať si firmu, ktorá má skúsenosti s výrobou schodov a veľmi dobre rozumie systému výroby moderných schodov. Sama firma by vám mala prísť pomerať priestory a navrhnúť, aký typ schodov sa vám bude do interiéru hodiť.