Navoďte vianočnú atmosféru v interiéri

Navoďte vianočnú atmosféru v interiéri

Vianoce už klopú na dvere a vy už pravdepodobne vyťahujete vianočnú výzdobu a chystáte sa na najkrajšie sviatky v roku. Toto obdobie má byť oddychové, no väčšina z nás sa tým vôbec neriadi. Neužívame si predvianočné obdobie, ale naháňame sa za darčekmi a hľadáme najnovšiu kolekciu vianočných ozdôb. 

Vychutnávajte si pekné predvianočné obdobie a navoďte si vianočnú atmosféru v interiéri. 

Čečina a hand made ozdoby 

Aj vás šokovali vysoké ceny za vianočné ozdoby? Vôbec nemusíte kupovať predražené vianočné ozdoby, ale stačí zapojiť fantáziu, nájsť si na internete zaujímavé návody na výrobu vianočných ozdôb a jedno nedeľné popoludnie obetovať výrobe vianočných ozdôb.

Spojte prechádzku v prírode s hľadaním čečiny. Odstrihnite si pár konárikov z ihličnatých stromov (odporúčame smrek alebo borovicu) a dajte si tieto konáriky do vázy s vodou. Tieto konáriky ozdobte vlastnými hand made ozdobami.

Ak viete háčkovať, vytvorte si vločky. Ak potrebujete nové vianočné gule, kúpte si polystyrénové gule, vianočné stuhy (odporúčame jutové stuhy) a špagát. Takéto krásne vianočné gule sú pekné a ich výroba nie je taká náročná. Čečinu s ozdobami umiestnite buď na vnútorné parapety, alebo na komodu. Krásne vynikne aj v kuchyni na jedálenskom stole. 

Vianočné obliečky, dekoračné vankúše, deky 

V obchodoch s dekoráciami nájdete množstvo zaujímavých vianočných dekorácií. Aby ste si ale dokázali navodiť vianočnú atmosféru v interiéri, potrebujete jednoznačne vianočné posteľné obliečky (červené so sobmi, stromčekmi, vločkami), dekoračné vankúše so stromčekmi, s nápismi HAPPY CHRISTMAS, XMAS. Nezabúdajte ani na teplé vlnené deky – tie nemusia byť s vianočnými motívmi. Stačia, aby boli príjemne teplé.

Keď večer zatiahnete interiérové žalúzie a zasvietite stojace lampy, atmosféru Vianoc budete určite cítiť. Tieto doplnky vám postačia, aby ste si navodili atmosféru Vianoc. 

Ďalej odporúčame kúpiť vianočný lampáš, nezabudnite na adventný kalendár a kúpte pár drevených dekorácii – drevený pozlátený stromček a sošku Mikuláša.