Pomôžeme vám vybrať si dobrý nábytok do domácnosti

Pomôžeme vám vybrať si dobrý nábytok do domácnosti

Všetko sa raz znehodnotí, pokazí. Ani v prípade nábytku v domácnosti to nebude inak. Pri výbere nového nábytku častokrát váhame nad tým, či ten nábytok, ktorý sa nám páči a ktorý by sme si chceli kúpiť do domácnosti, bude v móde aj o pár rokov.

Ak práve zvažujete výmenu nábytku, týchto pár praktických rád vám uľahčí výber a kúpu kvalitného nábytku. 

Nábytok z dreva 

Ak vám nevadí si priplatiť za kvalitný nábytok nadčasového charakteru, odporúčame vám kúpu kvalitného dreveného nábytku. Tento nábytok sa hodí či už do klasického, moderného, alebo aj rustikálneho interiéru. Je vyrobený z kvalitného masívneho dreva, ktoré je kvalitne ošetrené, aby dokázalo odolávať vonkajším podmienkam. Drevo je prírodný recyklovateľný materiál. V prípade, že už nebudete s nábytkom spokojný, dá sa využiť inak a nebudete ho musieť dávať na skládku odpadu. Počítajte však s tým, že masívny nábytok je drahší ako ten vyrobený z laminátovej drevotriesky. Je dokonca aj ťažší. 

Nábytok do jednotlivých miestností 

Nábytok samozrejme vyberajte podľa toho, do akej miestnosti má byť umiestnený. Ak hľadáte pekné obývacie steny, pozrite si ponuku obývacích stien na e-shopoch nábytkárstiev a vyberte si takú, ktorá sa vám páči. To, ako daný nábytok vyzerá, však nebude rozhodujúce. Dôležitá je veľkosť obývačky; veľkosť priestoru, kde plánujete umiestniť nábytok; ale aj farebné prevedenie nábytku. Odporúčame vám vyberať zo sektorových nábytkov. Takto kúpite nábytok – skrinky, ktoré budú k sebe aj ladiť. Poprípade si vyskladajte vlastnú nábytkovú zostavu.

Nábytok by mal farebne ladiť k podlahe, ktorú v miestnostiach máte. Farba nábytku nesmie byť identická s farbou podlahy. Takejto nepríjemnosti sa vyhnete, ak si do predajne s nábytkom vezmete vzorku podlahy. Pozor však na skreslené osvetlenie.