Štýlové obrazy, ktoré sa vám budú páčiť

Štýlové obrazy, ktoré sa vám budú páčiť

Nájsť pekné obrazy v tak veľkej ponuke obchodov s obrazmi nie je také zložité. Častokrát sa nám ale stáva, že obraz, ktorý si vyhliadneme v predajni a kúpime si ho, nám po zavesení akosi nepasuje k ostatným dekoráciám.

Ako si vybrať štýlový obraz, ktorý sa vám bude páčiť a ktorý bude vhodný do vašej domácnosti? 

Výber prispôsobte nábytku a štýlu 

Musíme si uvedomiť, že obraz je len doplnok a nie jemu prispôsobujeme celkové zariadenie izby, ale práve obraz prispôsobujeme ostatnému zariadeniu miestnosti. Ak vás čaká kompletná rekonštrukcia miestnosti, obrazy kupujte ako posledné. Najprv je potrebné určiť si štýl zariadenia domácnosti – minimalistický, provensálsky, industriálny, vidiecky a až potom si môžete vyberať nové obrazy. 

Obrazy do konkrétnych miestností

Obrazy bývajú rozdelené do rôznych kategórií. Najčastejšie sa však stretnete s kategorizovaním obrazov podľa miestností. Ak potrebujete nové obrazy do kuchyne, hľadajte v kategórii moderných obrazov do kuchyne. Do tejto miestnosti sa odporúčajú vyberať klasické prírodné motívy – sušené bylinky, stromy, kvety, kávové zrná, ovocie, zelenina a pod.

Ak hľadáte obrazy do obývačky, odporúčame veľkoformátové obrazy na plátne – 3D motívy. Potešiť sa môžete aj vlastným obrazom vytvoreným z vlastných fotiek – fotokoláže na plátne. Tieto obrazy krásne vyniknú nad sedacími súpravami.

V obývačke majte skôr väčšie obrazy. Osloviť vás môže aj ponuka viacdielnych obrazov, ktorých časti na seba navzájom nadväzujú.

V e-shopoch s väčšou ponukou obrazov máte možnosť nájsť si obrazy podľa autorov, témy, štýlu, ale dokonca aj podľa dominantnej farby na obraze. Ľahšie sa tak dostanete k obrazom, ktoré sa vám páčia a ktoré by vám pasovali do vášho interiéru. Hlavne nezabúdajte na to, že obrazy je potrebné prispôsobiť k aktuálnemu zariadeniu miestností.