Dámy, starajte sa o svoje ruky. Muži ich totiž zbožňujú

Dámy, starajte sa o svoje ruky. Muži ich totiž zbožňujú

Prvá vec, ktorú si všimneme na komkoľvek, je obvykle tvár. Pokožka i vlasy dokážu veľa napovedať. Ľudia si zvyknú navzájom odhadovať vek a niekedy sú veru poriadne prekvapení. Keď sa o seba staráme, vyzeráme mladšie a čím skôr s tým začneme, o toľko viac rokov si neskôr „uberieme“. Ale čo napríklad také ruky? Aj tie veľa prezradia.

Tvárou môžete klamať, ale ruky neschováte

Našej tvári venujeme najviac pozornosti. Krémujeme ju, občas jej doprajeme nejaký ten píling alebo ošetrujúcu masku. Cez deň ju ešte viac zdokonaľujeme prirodzeným líčením a mejkapom. Okrem skvelého výsledku v zrkadle, pociťujeme aj väčšie sebavedomie a doslova sršíme šarmom. Ale pozor! Má to jeden malý háčik. Hoci páni sa na prvý pohľad javia, že nič iné neriešia, ostanete celkom prekvapené. Muži si totiž veľmi nenápadne všímajú naše ruky.

Veľmi pozorne skúmajú ich jemnosť, farbu, stav pokožky, nechtov a celkový výzor. Prečo to robia? Oni veľmi dobre vedia, že ruky sú možno jediná nezakamuflovaná vec na našom tele. Ruky sú niečo extrémne prirodzené a v mužskej mysli dokážu spôsobovať rôzne pikantné scenáre. Preto si veľmi potrpia na ich dokonalosti.

Ruky odhalia váš vek

Podľa tváre je dnes veľmi ťažké odhadnúť ľuďom vek. Niektorí o seba tak dbajú, že aj zrelý päťdesiatnik dokáže „schovať do vačku“ akéhosi tridsiatnika. Je to však veľmi obdivuhodné a príkladné. Nestačí len niečo chcieť. Keď chceme dosahovať výsledky, tak treba jednoducho urobiť prvý krok a na tejto ťažkej ceste zotrvať. Naše ruky sú našou vizitkou, začnime sa o ne starať!

Aby omladli

V prvom rade by ste mali konzumovať čo najviac potravín s vitamínmi B, E, D, napríklad sóju, strukoviny alebo rôzne semienka či oriešky. Po každom umytí rúk, si pokožku dôkladne vysušte a použite hydratačný krém. V zime sa odporúčajú nosiť rukavice a pokožku ešte viac hydratovať. Pri akejkoľvek manuálnej práci v záhradke alebo s čistiacimi prostriedkami, noste vždy pracovné rukavice. Vravíte si, že toto už dávno viete?

Vyskúšajte teda pár trikov, aby vaše ruky vyzerali o niekoľko rokov mladšie.

Raz za týždeň im doprajte píling v podobe zmesy z ovsených vločiek a medu. Ak máte doma hrubozrnnú morskú soľ, pokojne môžete použiť aj tú. Vynikajúce sú nočné zábaly. Veľké množstvo hydratačného krému naneste na ruky a následne si navlečte bavlnené rukavice. Ráno svoje ruky nespoznáte! Budú jemné a vláčne. Vynikajúci je aj kúpeľ. Zoberte si jednu nádobku, do ktorej vlejete okrem vlažnej vody aj olivový olej a po dobu 15 minút v nej nechajte ruky namočené. Ak chcete mať zdravé a krásne nechty, určite ich aspoň raz za deň potrite olivovým olejom. Nie len nechty, ale aj lôžka a celé okolie. Za pár dní budú vaše ruky ako z katalógu!