Maska na tvár: Ako zvýšiť jej účinok?

Maska na tvár: Ako zvýšiť jej účinok?

Stačí len desať pätnásť minút a vaša pleť bude ako vymenená. Pleťová maska je vzpruhou, vďaka ktorej pokožka doslova ožije. Ako ju nanášať a aké zásady dodržiavať, aby pôsobila, ako má?

Správne zvolené masky pleť dokonale čistia, rozjasňujú, vyhladzujú a dodávajú jej potrebnú hydratáciu a výživné látky. Ako ju vybrať? Koncentrovanú nálož starostlivosti voľte s ohľadom na typ pleti a účinok, ktorý jej chcete poskytnúť. Ak máte pocit, že sa vám koža sťahuje a je vysušená, zvoľte masku hydratačnú, ak vás pri pohľade do zrkadla prekvapilo množstvo vrások, skúste regeneračné a protivráskové. Ak vás trápia pupienky, čierne bodky či nadmerný lesk pleti, použite masku čistiacu.

Maska robí s pleťou divy

Každé rozmaznávanie maskou je veľmi príjemné a hlavne účinné. Masky totiž pôsobia rýchlo a výsledok býva viditeľný okamžite po ošetrení. Ako doplnok pravidelnej kozmetickej starostlivosti si pleťovú masku pokojne doprajte jeden až dvakrát týždenne.

Aký je správny postup?

Pred nanesením pleťovej masky pleť dokonale odlíčte a vyčistite. Bez toho to nejde, jedine tak sa účinné látky dostanú tam, kam majú. Účinnosť masiek sa zvyšuje, ak ich nanesiete po sprchovaní či po kúpeli, teplá voda a para totiž otvárajú póry a tak sa účinné látky do kože lepšie vstrebú. Pleťovú masku naneste v dostatočnom množstve od stredu tváre do strán, ale tiež na krk a dekolt. Pri aplikácii ju roztierajte prstami, pomocou špeciálnej kozmetickej kefy či štetca a vyhnite sa citlivým partiám okolo očí a úst. Masku nechajte pôsobiť minimálne 10 minút, ak 5 minút pridáte, budú účinky intenzívnejšie. A ak chcete, aby maska pôsobila ako zázračný elixír so super účinkom, priložte na tvár s maskou teplý obklad – nahriaty vlhký uterák. Zavrite oči, oddychujte, na pár minút hoďte starosti za hlavu a snažte sa myslieť len na príjemné veci. Za 15 minút masku zmyte vlažnou vodou, na pomoc si môžete prizvať mokrú špongiu alebo kozmetický tampón. Pleť nikdy neškriabte, počkajte, až sa zaschnuté kúsky masky samy uvoľnia. Po osušení môžete pleť ošetriť denným alebo nočným krémom.