Detská letná párty

Detská letná párty

Oslavuje vaše dieťa svoj sviatok v lete? Leto je ideálne obdobie na rôzne párty plné nápadov, hravosti, farieb, inšpirácií a hlavne skvelej a nezabudnuteľnej zábavy! Veselá hudba, balóny s nápismi… Ale vytvoriť skvelú detskú párty, to nie je len tak.

Súbor maličkostí

Prvoradá je určite výzdoba. Hostia už od dverí musia vidieť, že dnešný deň je výnimočný a že sú na správnom mieste. Nešetrite preto na farebných drobnostiach, ktoré síce napokon aj tak skončia v smetnom koši, ale úprimná detská radosť v očiach je na nezaplatenie. Obrusy, jednorazové farebné taniere a poháre, servítky, klobúčiky a takto by sa dalo pokračovať ešte dlho. Šantenie a bláznenie detí spôsobí, že budú stále smädné, a preto zabezpečte dostatok pitného režimu. Urobte rôzne druhy domácich limonád, ktorými nepohrdnú ani dospelí. Leto je čas, keď nám príroda ponúka množstvo svojich plodov, ovocia, zeleniny, a tak je premýšľanie o domácich dobrotách veľmi jednoduché. Farebné slamky či dáždničky v pohárikoch rozhodne zapôsobia na každého.

Dôležité je aj občerstvenie v podobe drobných chuťoviek, snackov. Čipsy a chrumky sú fajn, ale vy predsa chcete byť originálni. Čo tak ponapichovať na špajdle rôzne druhy ovocia? Alebo vyskúšajte z melóna spraviť malé trojuholníčky, ktoré napichnutím na paličku budú vyzerať ako malé chutné nanuky. Namočte koniec jahôdky do rozpustenej bielej čokolády a posypte ozdobnými cukríčkami. Tomu neodolá nikto. Alebo naplňte prázdne zmrzlinové kornútky ovocím a ozdobte. Takúto zdravú zmrzlinu môže každý ochutnať. Aj tí najmenší. Keď vyhladnete, nič nepadne lepšie ako chutné čerstvé šaláty či dipy, do ktorých si budete namáčať vkusne nakrájané kúsky zeleniny. Osvedčené dobroty sú aj chuťovky z tvrdého syra a šunky alebo párky nastoknuté na paličku, poprepletané lístkovým cestom a dozlatista upečené. Cestovinové šaláty, mafiny, cookies – fantázii sa medze nekladú.

Samozrejme, nie je to len o dobrom a kvalitnom jedle, ale na skvelej detskej párty musí byť vytvorená výborná zábava. Docielite to rôznymi spoločenskými hrami, súťažami alebo športovými aktivitami. Deti milujú, ak sa do hier zapájajú aj ich rodičia. Takže odhoďte všetky zábrany a zabávajte sa! 🙂