Domáce tehotenské testy

Domáce tehotenské testy

Ak máte podozrenie, že ste možno tehotná a momentálne nemáte cestu do lekárne či drogérie – zachovajte, prosím, pokoj! Všetko potrebné totiž určite máte vo svojej domácnosti. Stačí sa začítať a nájdete pár spôsobov, ako sa šťastnú správu dozviete na počkanie.

Robili sa aj v minulosti

Možno by ste neverili, že už v dávnej minulosti sa dokázalo pomocou rôznych praktík, metód a pomôcok zistiť, či je dotyčná dáma „v tom“. Dnes sú už na to oveľa hygienickejšie a jednoduchšie riešenia – tehotenské testy. Sú takmer na sto percent spoľahlivé a ich použitie pochopí aj každý laik. Stačí iba „ocikať“ a čakať. Výsledok vás buď milo prekvapí alebo doslova šokuje.

Moderné tehotenské testy potvrdia alebo vyvrátia vaše podozrenie už v čase očakávanej menštruácie. Najmä „snažilky“ však vedia, aké to je, keď sa už nemôžu dočkať želanej odpovede – dvoch vytúžených čiarok. Ešte pred návštevou gynekológa sa tak spoľahlivou cestou dozviete, či sa z vás už zakrátko stanú rodičia. Ak to už jednoducho nevydržíte, pomôžu vám domáce tehotenské testy. Pokojne vyskúšajte všetky metódy, aby ste si boli isté.

Moč, moč, moč

Najjednoduchší pokus, ktorý si viete doma urobiť úplne zadarmo, ale zato na výsledok si budete musieť počkať pár hodín, je moč v sklenenej nádobe. Vykonajte svoju „potrebu“ a nádobu následne uložte do chladničky. Časom spozorujete bielu penu na povrchu. Ak sa nachádza hore, ste pravdepodobne v očakávaní, gratulujeme! Ak bude usadenina na spodku fľaše, asi nebudete tehotná.

Čosi podobné viete vyskúšať aj s olejom. Po vymočení sa do nádobky, prilejte olej. Ak sa vytvorí jedna veľká spojená „machuľa“, pravdepodobne ste tehotná, ak sa však budú vytvárať malé olejové fliačky, nechystajte sa ešte k lekárovi.

Ak ste tehotná, moč by mal zvláštne reagovať aj s cukrom. Asi tri lyžice cukru vysypte do nádobky s ranným močom a čakajte, čo sa bude diať. Ak sa začnú tvoriť hrudky, gratulujeme! Keď sa však cukor začne rozpúšťať a bude sa chovať prirodzene, určite tehotná nie ste.

Aj chlór, aj ocot začnú meniť farbu alebo budú šumieť, ak ste tehotná. Takisto na báze vášho ranného moču.

V prípade pozitívneho výsledku zmenia farbu na červenú aj listy púpavy, ktoré necháte 10 minút úplne ponorené… veď vy viete v čom.

Biela zubná pasta zmení farbu na modrú.

Veselé testovanie! 🙂