Domácnosť na jednotku, prvá časť

Domácnosť na jednotku, prvá časť

Užitočné tipy, triky a rady pre všetky žienky domáce, ktoré milujú svoj domov.

Ako začať?

Opúšťate rodičovský dom s motýlikmi v brušku, že idete do niečoho nového, krásneho, do svojho nového domova. V hlave si už celé roky predstavujete, aké to bude, plánujete si svoj štýl, nakupujete nový nábytok, doplnky. Ste to však vy, kto sa musí postarať o tú správnu atmosféru „kráľovstva“, aby bolo všetko dokonalé, krásne a aby ste sa cítili dobre vy aj vaši blízki. Existuje na to manuál? Základom všetkého je poriadok. Iba uprataný priestor vo vás vzbudí harmóniu a navodí pocit pohodlia a teplého krbu. Nepotrebujete behať s prachovkou a mopom od rána do večera. Stačí iba máličko. Pri správnej organizácii sa z vás stane profíčka!

Izba po izbe

Vchod vášho bytu či domu je vaša vizitka. Dbajte preto o to, aby ste na chodbe mali vždy zamietnuté od blata a podlahy zbavené špiny. Miestnosť nepreplňte zbytočnosťami, má slúžiť len na to, aby ste sa vedeli pohodlne obuť/vyzuť a obliecť/vyzliecť. Nakúpte dostatok vešiakov a vešiačikov a nábytok, ktorý efektívne ukryje množstvo vašich topánok. Topánky odkladajte vždy očistené. Príjemný prvý dojem docielite výberom vhodnej vône, či už sviečky alebo éterických olejov. Dobrý trik je, keď streknete trochu parfumu na žiarovku, ktorá pri každom zasvietení uvoľní príjemnú vôňu.

Čistite svoje kúpeľne a toalety každé ráno a spravte si z toho zvyk. Vaša sanita sa vám „odvďačí“ krásou a leskom a vy sa zbavíte baktérií a špiny. Nedovoľte, aby bola kúpeľňa zaprataná vecami, ktoré nevyužívate. Má to byť miestnosť, v ktorej načerpávate silu, miesto, kde sa vaše telo zbavuje špiny a kde sa konajú tie najväčšie rituály krásy. Vyložené majte len najzákladnejšie pomôcky tak, aby boli vždy poruke. Výborne ukážu uteráky naukladané pekne na sebe, vytvoria dojem luxusu a útulnosti. Čistiace  prostriedky naukladajte do jedného koša, aby ste ich mali vždy na kope aj poruke. Ušetríte kopec času ich hľadaním. Handričky na čistenie pravidelne perte a poriadne usušte. Najlepšie je všetky málo používané veci ukladať do pekných boxov, kde ich v prípade potreby vždy nájdete.