Ideálny materiál na výrobu kuchynskej pracovnej dosky? To je kameň

Ideálny materiál na výrobu kuchynskej pracovnej dosky? To je kameň

Ak by sme hľadali súčasť kuchyne, ktorá toho musí zniesť naozaj dosť, rozhodne by sme sem mohli zaradiť kuchynskú pracovnú dosku. Tá musí byť odolná voči mechanickému poškodeniu, vlhkosti a mala by v nejakej miere zniesť aj vyššie teploty.

Hodí sa prakticky do akejkoľvek kuchyne

Otázkou potom zostáva, z akého materiálu by mala kuchynská pracovná doska byť, aby splnila všetko, čo bolo uvedené v úvode? Našťastie pre všetkých, ktorí plánujú v dohľadnej dobe rekonštrukciu kuchyne, poznáme odpoveď.

Týmto ideálnym materiálom je kameň. Kvalitné pracovné dosky z kameňa totižto splnia požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. A to tak po funkčnej ako aj po dizajnovej stránke, ktorá je taktiež dôležitá. Veď predsa kuchyňa musí do istej miery spĺňať aj reprezentatívnu funkciu a pracovná doska je pritom jeden z jej dominantných prvkov.

Kameň je prírodný materiál a tie sa okrem iného vyznačujú svojim nadčasovým dizajnom, ktorý sa dobre kombinuje. Kamennú pracovnú dosku tak môžete použiť v kuchyni bez ohľadu na to, do akého štýlu je dizajnovaná. A naviac bude vyzerať skvelo a „aktuálne“ aj po rokoch používania. Nemusíte sa tak báť, že by vaša kamenná pracovná doska vyšla z módy.

Vlastnosti ako predurčené pre kuchynskú pracovnú dosku

Na výrobu kamenných pracovných dosiek sa používa žula. Na toto použitie ju predurčuje jej tvrdosť a odolnosť. To sú totižto vlastnosti, ktoré od kuchynskej pracovnej dosky každý očakáva. Môžete sa potom naplno venovať príprave jedál a nemyslieť na to, aby ste dávali príliš veľký pozor na svoju novú kuchyňu, resp. pracovnú dosku v nej.

Ak chcete ešte lepšie funkčné vlastnosti, môžete siahnuť po odolných pracovných doskách z umelého kameňa. Vďaka moderných technológiám majú takéto pracovné dosky niektoré vlastnosti ešte vylepšené oproti pracovným doskám z prírodného kameňa. Menovite ide o zvýšenú pevnosť a pružnosť a hlavne odolnosť voči nasiakaniu bez potreby dodatočnej impregnácie.

Zdroj obrázka:

Autor: StudioDin / Shutterstock.com