IN bez ohľadu na trendy

IN bez ohľadu na trendy

Sme veľmi ľahko ovplyvniteľní módou, keď sa však obzrieme okolo seba, čo z tej kopy vecí, ktoré sme počas života nazbierali, využijeme aj o rok, desať…?

Kolotoč farieb a štýlov

Vždy je vhodné sledovať aktuálne trendy v technike, móde či bytovom dizajne. Jedna vec je ale oceniť nejaký produkt, druhá zasa, či ho skutočne potrebujeme, či na to máme alebo sa nám daná vec bude hodiť a využijeme ju. Môžeme si totiž kúpiť červené lodičky alebo modrú kuchynskú linku, no je veľmi pravdepodobné, že sa z nich budeme tešiť iba krátko, lebo onedlho nás upúta niečo celkom iné. Každoročne sa objaví štýl alebo farba, ktorá má prevládať v dizajnérskom priemysle, ak však niekto chce byť originálny, je zrejmé, že sa bude musieť podobných módnych výstrelkov vzdať.

Neutralita a nadčasovosť sú naši najlepší priatelia

Prečo sa spoliehať na neutrálne farby a štýly? Pretože sú ľahko prispôsobiteľné našim aktuálnym náladám či potrebám. Biely nábytok a biele steny stačí ozdobiť farebnými bytovými doplnkami v konkrétnom štýle, a už nemusíte rok čo rok natierať steny modernými farbami či meniť nábytok podľa toho, aký dizajn vás momentálne ohuruje. Tak i šedá sedačka v pozadí s bielou stenou môže jednoducho zapadnúť do vidieckej obývačky, ako i modernej obývačky s odtieňmi ružovej, mentolovej alebo fialovej. Chce to len dobrú predstavivosť. Vždy je ľahšie vymeniť pléd, koberec alebo závesy, a tak dosiahnuť iné ovzdušie v miestnosti.

Skrine praskajúce vo švíkoch

Ruku na srdce, kto nemá v skrini oblečenie, ktoré nenosí, ale ho na druhej strane ľutuje zo svojej garderóby vyčleniť? Viazať sa na niečo, čo už nevyužívame, je naozaj zbytočné, a na to prídete obzvlášť v momente, keď budete nútení si skriňu vypratať (prenášanie nábytku, kúpa nového nábytku). Ak vás niečo potešilo čo len na moment, svoju funkciu to splnilo, bez výčitiek svedomia to posuňte ďalej, napr. niekomu v núdzi alebo svojim priateľom. Už roky sa potvrdzuje, že najlepšie je vyberať si do šatníka nadčasové kúsky oblečenia s neutrálnymi farbami, strihmi a vzormi, s ktorými zažiarime dnes aj o desať rokov. Uvedené pravidlo sa týka i módnych doplnkov či technických hračiek. Všimli ste si to aj sami?