Island: dovolenka pre náročných

Island: dovolenka pre náročných

Toto jednoducho musíte vidieť na vlastné oči. Island je krajina ako z rozprávky. Prezeraním obrázkov vo svojom vyhľadávači veľmi rýchlo zistíte, že pokiaľ sa rozhodnete pre túto destináciu, reč o vysedávaní kdesi na pláži , jednoducho byť nemôže.

Dovolenka pre aktívnych. Island ponúka prírodné krásy a scenérie

Ak sa sem chystáte, rozhodne si ho obzrite celý. Najnavštevovanejšia je jeho západná časť, kde sídli hlavné mesto Reykjavík. Turisti si najčastejšie idú pozrieť Zlatý okruh, ktorého súčasťou je národný park. Prejsť sa môžete po dvoch tektonických doskách, čo je rozhodne veľmi zaujímavé. Tiež oceníte pohľad na činný gejzír Strokkur a vodopád Gullfoss. Na konci tejto poznávacej cesty nájdete kráter Kerið s krásnym jazerom. V hlavnom meste si pozrite umelo vytvorenú ľadovcovú jaskyňu a najznámejší kostol Islandu Hallgrimskirkja.

Cesta do stredu zeme

V meste Snæfellsnes  neprehliadnite sopku Snæfellsjökull . Množstvo tuleňov nájdete v blízkosti starej farmy Ytri Tunga. Verte, že takéto fotografie a zážitky vám budú všetci závidieť. Je to niečo, čo nezažijete každý deň a bežne. Upúta vás aj hora Kirkjufell a výhľady na jej úpätí.

Ďalšie miesta, ktoré stojí za to objaviť

Na Severnom Islande je údajne vždy najlepšie a najslnečnejšie počasie. Jazerá, kostoly a prírodné kúpele lákajú turistov z celého sveta i okolia. V meste Husavík  si všimnite plno veľrýb v mori. Táto časť Islandu je tiež výnimočná výskytom vodopádov a činných sopiek.

Východný Island ponúka jazierka s bublajúcim blatom, ale aj vodopády či prístavy, kde to skutočne žije nielen počas dňa, ale aj počas večerov.

60 metrov vysoký vodopád nájdete v Južnom Islande. Seljaladsfoss si môžete ísť pozrieť aj z jaskyne, ktorá sa nachádza pod ním, takže získate výhľad z úplne iného uhla. Pláž Reynisfjara je známa svojimi čiernymi kamienkami. Kaňony a ľadovce sú skvosty, ktoré sa vám núkajú v tejto časti ostrova a sú mu typické. Celý ostrov je možné obehať behom jedného týždňa a na takéto spoznávanie sa odporúča vycestovať v období od júna do začiatku októbra.