Je konzumácia mäsa naozaj zdravá?

Je konzumácia mäsa naozaj zdravá?

Prečo ľudia jedia mäso? Pretože im chutí. Z vedecko-výskumného hľadiska však človek vôbec mäso k svojmu životu nepotrebuje. Robilo sa už vyše 800 výskumov ľudského tela, trávenia a správania sa . Množstvo rozborov iba dokázalo, že človek je predurčený jesť hlavne plody, zeleninu, orechy a semená.

Prečo nie mäso?

Dĺžka našich čriev a celý náš tráviaci trakt, zuby, sliny, hormonálny systém a celkový metabolizmus totiž nie je prispôsobený na konzumáciu mäsa. Možno si poviete, že ľudia predsa jedia mäso odpradávna, veď lovili zvieratá a sú o tom patričné dôkazy. Isteže, tento fakt je nepopierateľný. Človek nie je všežravec a ani mäsožravec. Vedci tvrdia, že sme zvláštny druh bylinožravca.

Veď – čo obsahuje mäso – hnilobné baktérie, rôzne hormóny a antibiotiká, kvôli ktorým ľudstvo trpí rôznymi ochoreniami, ako sú napríklad vysoký obsah kyseliny močovej, srdcové ochorenia, ochorenia kostí, kĺbov a svalov, mozgu a nervového ústrojenstva. Taktiež spôsobuje predčasné dospievanie u mladistvých a predčasné starnutie u dospelých jedincov.

Okrem iného má mäso veľký vplyv na psychiku. Čím viac mäsa totiž konzumujeme, tým sme nepriateľskejší, agresívnejší a materiálnejšie založení. Ináč povedané, stávajú sa z nás sebci, ktorí hľadia sami na seba a na uspokojovanie svojich potrieb, bez ohľadu na svoje okolie a živú prírodu.

Mäso nedáva energiu

Je to mýtus. Mäso nás práveže o energiu oberá. Síce zasýti, ale cítime sa unavení a taktiež na svoje fungovanie potrebujeme veľa kvalitného spánku. Vezmite si také zvieratá – tie, ktoré sú mäsožravé, tak celé dni len prespia. Majú teda energiu? Nie! A teraz sa pozrime na tie, ktoré sa živia plodmi a zeleninou, aké vrtké a čiperné sú. Stačí im pár hodín spánku a už sú opäť vo forme. Rovnako to je aj s nami, s ľuďmi.

Mrhanie prírodnými zdrojmi

Pohľad z inej stránky – keby ľudia prestali konzumovať mäso, všetka úroda na poliach by bola iba ich a bolo by dostatok všetkého. Veď také chovné zvieratá toho spotrebujú naozaj veľmi veľa. My jeme mäso, aby sme boli silní a aby sme veľa vládali, no pozrite sa, čo jedia zvieratá a koľko toho dokážu!

Utrpenie zvierat reklamy neukážu

A pri tomto bode asi niet čo dodať…