Jedzte zdravo a váš imunitný systém vás nezradí

Jedzte zdravo a váš imunitný systém vás nezradí

Zdravému stravovaniu sa v súčasnosti venuje množstvo dámskych magazínov a printových médií. Odborníkov na zdravú výživu je neúrekom, častokrát sme zasýtení množstvo rôznych informácií a strácame prehľad v tom, čo by sme mali jesť a čomu by sme sa mali vyhýbať. Všeobecne však platí, že ak sa začneme stravovať zdravšie, náš imunitný systém nás nezradí. Budeme zdravší, vitálnejší a naša pleť bude vyzerať mladšie. Ako sa ale stravovať, aby to nášmu organizmu neuškodilo a dopriali sme mu všetky potrebné živiny?

Kvalitné raňajky sú základ dňa

Bez kvalitných zdravých raňajok by sme nemali začínať. V súčasnosti je jednotkou na trhu práve ľahko stráviteľná raňajková zmes od Hryzky. Je to aktivovaná naturálna bezlepková raňajková zmes vyrobená predovšetkým z bezlepkových obilnín, kvalitných orechov, semienok, vlákniny a exotického ovocia goji. Poskytne vám potrebné živiny a dodá vám energiu na celé dopoludnie. Je chutná, cenovo prijateľná, je vhodná aj pre vegetariánov a pre nízky glykemický index je vhodná aj pre diabetikov. Vyskúšajte jedno balenie tejto pochúťky a uvidíte, že už nebudete chcieť raňajkovať nič iné. Okrem Hryzky vám odporúčame raňajkovať biele jogurty, kyslé mlieka, ovocné a zeleninové smoothies. Skvelou pochúťkou je kombinácia domáceho bieleho jogurtu, chia semienok, domáceho včelieho medu a banánov.

Keď vaše telo nemá rado lepok

Celiakia postihuje nielen deti a mladých ľudí, ale už aj staršie generácie. Celiakiu charakterizuje najmä intolerancia na lepok. Ľudia, ktorí trpia celiakiou, nemôžu jesť klasické pečivo, ktoré bežne nakupujeme v pekárniach a dokonca aj z jedálneho lístka väčšiny reštaurácií si musia vyberať jedlá, ktoré nemajú pri cene označený alergén 1, čiže obilniny.

Bezlepková strava je chvalabohu dostupnejšia ako kedysi pred pár rokmi. Viaceré pekárne už predávajú bezlepkové pečivo a reštaurácie uvádzajú do ponuky jedlá vhodné aj pre celiatikov. Ak ste celiatik a jedávate bezlepkovú stravu, v žiadnom prípade nesmiete zjesť niečo, čo obsahuje lepok. Spôsobilo by vám to zdravotné ťažkosti – zle by vám trávilo, nafukovalo by vás, bolo by vám na vracanie a hlavne, začali by ste rapídne chudnúť. Akékoľvek zmeny v jedálničku celiatikov a kilogramy by začali rapídne ubúdať.

Photo by Melissa Belanger on Unsplash.com