Zbavte sa bolesti chrbtice raz a navždy

Zbavte sa bolesti chrbtice raz a navždy

Medzi najčastejšie zdravotné komplikácie, ktoré nás vedia potrápiť, môžeme pokojne zaradiť aj bolesti chrbtice. Môže za to najmä dlhodobé sedenie a ťažká manuálna práca. Pribúda však počet mladých ľudí, ktorí sa sťažujú na bolesť v krížovej oblasti a na bolesť krčnej chrbtice. Túto bolesť spôsobuje najmä dlhodobé sedenie za počítačmi. Zbavte sa bolesti chrbtice raz a navždy.

Ergonomické kancelárske kreslá

Aby vás netrápili silné bolesti chrbtice, okrem správneho držania tela, pravidelného cvičenia by ste si mali kúpiť kvalitné vybavenie vašej domácej kancelárie.  Začnite tým, že si kúpite kvalitnejšie kancelárske kreslá – najlepšie ergonomického charakteru. Nedovolia vám hrbiť sa, poskytnú vám pohodlie aj pri dlhodobom sedení a majú kvalitnú opierku hlavy a rúk. Za ergonomické kancelárske kreslá zaplatíte síce viac peňazí ako za lacné z miestnych obchodov. Sú však kvalitnejšie, vydržia vám dlhšie a nie sú zdraviu škodlivé. Ak aj budete sedávať za počítačom niekoľko hodín, tak jedine len na kvalitnom kancelárskom kresle.

Rastúce stoly pre deti

S pribúdajúcim počtom mladých ľudí sťažujúcich sa na bolesti chrbtice vám odporúčame zabezpečiť pre svoje ratolesti kvalitné vybavenie detských izieb. Pre deti v predškolskom veku vám odporúčame kupovať detské rastúce stoly. Ušetria vám množstvo peňazí práve kvôli tomu, že výška pracovnej plochy sa dá nastaviť podľa výšky vášho dieťaťa. Dalo by sa povedať, že stôl rastie s vašim dieťaťom.

Ak sa chcete zbaviť bolesti chrbtice raz a navždy, začnite tým, že si kúpite kvalitný výškovo nastaviteľný stôl pre seba, rastúce stoly pre vaše deti a kvalitné výškovo nastaviteľné kancelárske kreslá. Chrbticu dlhodobo nezaťažujte – striedajte relax s pohybom. Pre ľudí, ktorí si nevedia rady s bolesťami chrbtice, odporúčame vyskúšať jógu, ktorá posilňuje aj chrbtové svalstvo. Z prípravkov odporúčame konskú masť, kostihojovú masť, ale aj masť z arniky horskej, ktorú aplikujte na chrbát po ťažkej fyzickej námahe.

Photo by Alex Boyd on Unsplash.com