Krásna aj na materskej

Krásna aj na materskej

Zaraďujete sa medzi teplákové mamičky s vlasmi v praktickom chvoste, s dôrazom na prirodzenú krásu, alebo ste skôr dobre nahodené, v najnovších módnych kúskoch a farbách, riadiace sa mottom: „Bez mejkapu ani na krok!“? Čo si o ženách na materskej myslí okolie a aké vás chcú mať vaši muži?

Lov na muža sa skončil

Poznávacie znamenie žien: oblečenie – čo skriňa dala, vlasy – u kaderníčky naposledy v deň vlastnej svadby, vlasy s náznakom prvých šedín, rozštiepené končeky, drdol, tvár – nenamaľovaná, unavená, vyzerajúca staršie, jeden krém na všetko a každý večer prísľub sebe samej, že sa konečne zbaví ochlpenia aspoň na nohách. Po televíznych novinách šup do „mama košele“ a spať. Najlepšie, aby si  manžel nevšimol, že opúšťa miestnosť, keby sa náhodou chcel túliť.

Sebavedomie i vedľa kočíka

Áno, existujú aj také mamičky, ktoré si svoj čas vedia rozumne rozložiť  a v prípade potreby nového účesu zapriahnu do starostlivosti o dieťa svoju svokru, mamu, sestru, kamošku, niekedy veru aj partnera. Štastné to ženy, ktoré majú tú možnosť! Idúc po meste s kočíkom a s úsmevom na tvári má každý, kto ich vidí, zrazu pocit, že materská dovolenka je naozaj vlastne len dovolenka, že sú to dni plné nákupov, wellnessu, kávičkovania s priateľkami a sladkého ničnerobenia. Nemálo žien sa v tej chvíli rozhodne stať sa tiež ženou v domácnosti a byť súčasťou „kočíkovej mafie“.

Realita je však iná…

Byť mamou na plný úväzok je naozaj náročné a máloktorá si môže dovoliť  „uletieť“ . Avšak tu je pár tipov, ako to neprehnať, mať zo seba stále dobrý pocit a pôsobiť atraktívne.

  1. Zdravie je základ. Môžete mať najnovší rúž, ale čo z toho, keď zubov niet? Mamičky mávajú problémy s ďasnami, so zubami, je to normálne. Vraví sa, že každé dieťa stojí ženu jeden zub. Preto treba pravidelne raz za rok navštevovať svojich lekárov, či už zubárov alebo iných odborníkov. Len keď budete zdravé, budete spokojné, budete sa usmievať. Úsmev je predsa najkrajší doplnok ženy, a čo je hlavné, je zadarmo.
  2. Za málo peňazí veľa muziky. Nepotrebujete každý mesiac navštevovať kozmetické salóny ani kaderníčky, dokonca vôbec nemusíte polovicu štátnej dávky míňať na nové kolekcie šiat. Môžete byť nádherná aj bez toho. Choďte do drogérie, nakúpte si krémy, ktoré budete pravidelne používať, starajte sa o seba a uvidíte, že výsledok si každý všimne! Aj s vlasmi je každodenný boj, pamätajte si však, že iba zdravé vlasy sú krásne. Preto si ich umývajte tak často, ako je nutné, nikto predsa nemá chuť žmýkať vám z vlasov masť. Používajte správnu vlasovú kozmetiku na konkrétny typ vlasov, ak máte vlasy suché a poškodené, zvoľte vlasové masky a balzamy, ktoré vlasy okamžite ošetria, a vy budete vyzerať, akoby ste práve vyšli zo salóna. Úspech je zaručený! Nemusíte mať obavy, že robíte niečo zlé, hoci sa teraz točí všetko okolo bábätka, a to si vyžaduje veľa financií. Robíte to pre seba aj pre partnera, ktorý sa teší domov z práce na vás oboch. Iste bude rád, keď bude kráčať po meste po boku ženy, ktorej záleží na tom, ako vyzerá.
  3. Mejkap ako dar. Mejkap je tiež úžasný pomocník žien na materskej. Zakryje nedokonalosti pleti po prebdenej noci, ale taktiež aj prvé vrásky spôsobené starosťami. Pleť osvieži, omladí, rozjasní, dodá sebavedomie a dokonca daruje pleti potrebné vitamíny a ochráni pred škodlivým UV žiarením. Ale platí, že všetkého veľa škodí. Pre žienky domáce je najvhodnejšie takzvané „nahé líčenie“. Je to líčenie, kde sa len podčiarkne krása ženy. Bezfarebným leskom na pery, špirálou na očiach a marhuľovou farbou na líčkach svetu len ukážete, že môžete byť krásne a žiadané, aj keď nosíte titul „mama“, ale pre svoje dieťa budete vždy tou najkrajšou na svete!

 

Photo: bigstockphoto.com