Vaša pokožka potrebuje na jar zvýšenú starostlivosť

Vaša pokožka potrebuje na jar zvýšenú starostlivosť

Zima bola vyčerpávajúca pre náš organizmus. Nielenže nás zo všetkých strán ohrozoval koronavírus, museli sme sa popasovať s nízkymi teplotami, ktoré negatívne vplývali na našu pokožku. A práve pokožka potrebuje na jar zvýšenú starostlivosť. Výkyvy teplôt medzi interiérom a exteriérom na nej zanechali následky.

Pravidelná hydratácia

Hydratačný telový krém by mal byť súčasťou kozmetickej výbavy každej ženy. Ak chcete, by vaša pokožka pôsobila sviežo a zdravo, odporúčame vám pravidelnú hydratáciu. Vždy po sprchovaní je nutné, aby ste si pokožku celého tela dôkladne hydratovali. Obzvlášť by ste mali venovať pozornosť chodidlám, dlaniam a tvári. Mnohé z vás ste určite zaznamenali vznik akné a hľadáte vhodný spôsob na liečbu bolestivého akné.

Vhodný spôsob nájdete, avšak nezabúdajte, aj keď máte akné, hydratácia pokožky by sa nemala podceňovať.

Používajte kvalitné pleťové krémy vhodné pre váš typ pokožky. Odporúčame vám nesprchovať sa pod prúdom horúcej vody. Pokožku ešte viac vysušujete a dráždite.

Bio organické telové oleje

Na tvár a krk skúste v tomto období používať bio organické telové oleje. Sú čisto z prírodných látok a neobsahujú žiadne chemikálie, ktoré by ohrozovali pokožku. Dokonca sú aj nejaké bio organické oleje, ktoré výrazne znížia riziko tvorby vrások. Vrásky na tvári sú prirodzenou súčasťou nášho života, ale ak chcete ich vznik oddialiť, resp. minimalizovať, skúste používať bio organické telové oleje.

Tieto oleje pomáhajú najmä tým ženám, ktorým sa extrémne vysúša pokožka na tvári. Pleť hydratujú a zároveň ju nezaťažujú silikónmi a niektorými nebezpečnými parabénmi, ktoré žiaľ v bežne dostupnej kozmetike nájdeme.

Vaša pokožka potrebuje na jar zvýšenú starostlivosť. Okrem pravidelnej hydratácie nezabúdajte pokožku aj dôkladne čistiť. Odporúčame vám robiť si prírodné masky, ktoré vašu pleť krásne oživia a po ich aplikácii bude pokožka vyzerať viditeľne mladšie.

Zdroj obrázka:

Autor: RomarioIen / Shutterstock.com