Správne čistenie kozmetických štetcov vás zbaví vyrážok a kožných nepríjemností

Správne čistenie kozmetických štetcov vás zbaví vyrážok a kožných nepríjemností

Veľa žien ani netuší, že aj o kozmetické náčinie je potrebné sa náležite postarať. Mnohé ich berú do rúk denne a ani netušia, koľko baktérií môžu na sebe ukrývať. Kebyže sa pozrieme pod mikroskop, asi by nás prešla chuť.

Zanášajú póry a ohlási sa infekcia

Každá správna dáma vie, že aj kefu na vlasy alebo hrebeň je potrebné z času na čas očistiť. Niekto to robí ručne, niekto použije pračku. Vtedy máme istotu, že naše vlasy sú nielen dobre rozčesané, ale aj čisté. Ale čo také kozmetické štetce alebo hubky, ktoré slúžia na nanášanie mejkapu? Ako sa treba postarať o tieto pomôcky krásy? Vytvárajú zo žien doslova nové tváre, lenže aby bol efekt dokonalý, je preto potrebné ich pravidelne čistiť. V opačnom prípade nimi budeme prekrývať vyrážky a stane sa z toho nepríjemný začarovaný kruh.

Teplá voda nestačí

Kozmetické štetce nestačí opláchnuť pod prúdom tečúcej vody a už vôbec nepomôže pretretie kozmetickou vlhčenou utierkou. Bolo by to to isté, ako keby ste sa snažili utrieť komín od sadze.

Profesionálni vizážisti svoje náčinie čistia pravidelne dvakrát do týždňa, avšak oni s ním majú celodennú robotu. Nám „obyčajným“ ženám postačí na takúto sanitárnu činnosť aj jeden deň v týždni. V prvom rade by sme mali vziať „do pucu“ tie štetce a pomôcky, ktoré sa dostávajú do kontaktu s vodou. Ak počas líčenia používate vodu (slúži na dlhšie udržanie očných tieňov a pod.) , tieto náčinia sú náchylnejšie na usádzanie mikróbov. Vo vlhkom prostredí sa im totiž výborne darí.

Detský šampón ako pomocník

Ak ste sa rozhodli ísť svedomito do toho, budete potrebovať ešte jednu vec – detský šampón. Je veľmi šetrný a pre krehké štetiny ideálny. V nádobe rozmiešajte vlažnú vodu so šampónom a ponorne iba okraj štetiniek – nie celé, aby sa nerozpustilo aj lepidlo, ktoré ich drží pokope. Následne ich opláchnite a nechajte presušiť. Dôležité je, aby sa sušili spôsobom, že z každej strany prúdi vzduch. Inak si opäť koledujete o vznik mikróbov, ktoré vašej citlivej pleti ešte viac uškodia.