Ľanové oblečenie lichotí každej postave i veku

Ľanové oblečenie lichotí každej postave i veku

Ako pre dámy, tak aj pre pánov je tu ľanové oblečenie, ktoré nám darovala príroda sama. Ak máte radi jednoduchosť, štýl a milujete prírodné materiály, tak ľan je tou správnou voľbou pre vás. Ponúka vám množstvo výhod, ktoré schovajú „do vačku“ všetky jeho zápory.

Môže byť reč o negatívach?

Aby bola vytvorená dokonalá harmónia, všetko na svete má svoje plusy aj mínusy. Platí to aj v otázke odievania. Oblečenie, ktoré sa vyrába z ľanu, je v poslednom období stále populárnejšie, pretože nedráždi pokožku a je 100% antibakteriálne. Potešia sa najmä alergici a ľudia postihnutí kožnými ochoreniami a ekzémami. Ak ste už vyskúšali možné i nemožné, ostáva vám ešte jedna možnosť, a tou je – obrátiť sa na prírodu.

Tá vám totiž ponúka príjemný dotyk v podobe ľanového oblečenia. Nechajte sa hýčkať a rozmaznávať. Možno si trochu za tento luxus budete musieť priplatiť, ale rozhodne pravá hodnota sa nedá vyčísliť. Mínusom ľanového oblečenia je azda len to, že je veľmi krčivý, avšak aj to sa dá trochu oklamať. Pridaním syntetických vlákien je ľahšie „ovládateľný“, mäkší, no stráca tak svoj pravý význam, ktorým je naturálnosť.

Jarné a zimné typy žien: siahnite po živších odtieňoch

Hoci ľanové oblečenie sa hodí úplne každému bez ohľadu na vek, pohlavie, farbu pleti  a taktiež nezávisle od typu postavy, pozor by si mali dávať najmä dámy, ktoré majú svetlú pokožku, svetlé oči a vlasy. Sú to tzv. jarné a zimné typy. Ľan sám o sebe je veľmi jednoduchý materiál. Typický je svojím štýlom, akousi fádnosťou, solídnosťou. Nie je príliš tvarovateľný, a preto je najvhodnejší na nosenie vo voľnom čase. Isteže, existujú aj nádherné saká, kostýmy či puzdrové šaty, ale za túto kvalitu treba už siahnuť hlbšie do vrecka.

Perte na 40 až 60

Ľan  sa vyznačuje najmä svojou nepravidelnosťou vlákien, a tiež rátajte s tým, že po viacerých praniach začne oblečenie tak trochu strácať svoj pôvodný tvar. Bez obáv však perte na 40 – 60 stupňoch Celzia. Môžete používať zmäkčovače, aj bieliace zložky.

Ak sa chcete v lete a v teplejších mesiacoch cítiť pohodlne a komfortne, ľanové oblečenie je pre vás ideálnou voľbou. V horúcich dňoch má chladivý efekt a pokožka voľne dýcha, pretože ľan je priedušný materiál. V zime naopak – príjemne zahreje.