Menšie zmeny, ktoré pristanú aj vašej obývacej izbe

Menšie zmeny, ktoré pristanú aj vašej obývacej izbe

S meniacimi sa ročnými obdobiami túžime po určitých zmenách v domácnosti, kde žijeme. Okrem výzdoby typickej pre dané ročné obdobie uvažujeme aj nad menšími obmenami, ktoré by daný priestor osviežili a zároveň príliš nezmenili.

Ak by ste s príchodom teplejšieho ročného obdobia uvažovali nad zmenou v obývacej izbe, skúste sa inšpirovať týmito nápadmi.

Zníženie stropu a osadenie bodových svetiel

Vytváranie tzv. podhľadov patrí medzi novodobé trendy. Ak vám však takéto nič nehovorí, no strop v obývacej izbe by ste radi skrášlili, skúste ho znížiť pomocou kvalitného sadrokartónu. Ak sa však rozhodnete pre montáž sadrokartónu, počítajte s úplným vyprataním nábytku z danej miestnosti. Montáž kvalitného sadrokartónu a následné osadenie bodových svetiel potrvá dva- tri dni, záleží od toho, ako všetko bude schnúť. Počítajte však so zvýšenou prašnosťou, nakoľko sadrokartón budú robotníci brúsiť.

Osadením bodových svetiel dokážete osvetliť časti obývačky, ktoré práve chcete. Navyše montážou sadrokartónu dokážete zakryť nerovnosti na strope a odhlučniť tak strop.

Nové obliečky na dekoračné vankúše

Samotné dekoračné vankúše sú zbytočne predražené. Ak ale chcete oživiť sedaciu súpravu novými farebnými dekoračnými vankúšmi, stačí, ak si kúpite nové farebné obliečky na dekoračné vankúše. Dávajte pozor ale na rozmery vankúša a obliečok.

Farebné prevedenie a vzory vyberajte podľa ostatných dekorácií v miestnosti a prispôsobujte ich farebnému prevedeniu stien. Odporúčame vám kombináciu maximálne troch farieb. Jedna by mala byť dominantná, ostatné by ju mali dopĺňať.

Odporúčame aztécke vzory, bodky, pásiky alebo kvety. V súčasnosti je trendy práve vzor monstery a palmy.

Kúpa moderných závesov až po zem

Vašej obývacej izbe pristanú v súčasnosti veľmi obľúbené závesy po zem. Ľahký padavý materiál, z ktorého sa vyrábajú moderné závesy, odporúčame farebne zladiť ku kobercu, k dekoračným vankúšom, ale aj k stenám.

Odporúčame vám kúpiť si sivé, hnedé, alebo béžové závesy. Obývačky ladené v prírodných farbách sú nadčasové a stačí ich oživiť výraznejším prvkom a hneď budú vyzerať tak, ako si prajete. Inštaláciu moderných závesov zvládnete bez pomoci šikovnej stavebnej firmy. Ak však plánujete montovať garníže do sadrokartónu, zavolajte si niekoho, kto vám s tým pomôže.

Skvelým oživením obývačky bude zvýraznenie jednej steny (tej za obývacou stenou a televízorom). Kontrast svetlých stien a jednej tmavej pristane veľkej, ale aj malej obývačke.