Zoznámte sa so soľnou lampou

Zoznámte sa so soľnou lampou

Okrem najrôznejších druhov nábytku – sú to práve lampy, ktoré dokážu doplniť interiér a dodať mu dušu. Je to ako pečiatka vyjadrujúca štýl. Pri vstupe do miestnosti ihneď zistíme, s kým máme tú česť a kto tu asi býva.

Soľná lampa: krásna a liečivá

Obvykle oranžová guľa alebo ovál, ktorý už na prvý pohľad vyzerá, že pochádza priamo z prírody. Nemýlite sa. Soľná lampa je esencia prírody, štýlu, luxusu a pozvánka do sveta, kde alergie skratka nemajú šancu. Pochádza priamo z Himalájí, kde sa soľ ťaží. Následne sa z nej vyrábajú produkty slúžiace či už v gastronómii, kozmetike alebo na rôzne iné zdraviu prospešné účely. Sem patrí aj bytový dizajn, kde okrem estetickej funkcie zohráva úlohu aj pri liečení alergií. To ale stále nie je všetko.

Odstraňuje elektromagnetický smog, alergie, zlepšuje dýchanie a redukuje astmu

Soľná lampa nerobí žiadne čáry-máry, ale na základe rozumného vysvetlenia vás chce presvedčiť, že jej kúpu neoľutujete. Nie je to len krásny doplnok, ale svojou príjemnou oranžovou farbou sa v momente postará o navodenie pozitívnych pocitov. Zaženie blbú náladu a už len pohľad na  tlmené svetlo, ktoré vydáva, je upokojujúci a harmonizujúci. Je dokázané, že jej prítomnosť nás zbavuje stresu, napätia i depresií. Ideálna do každej obývačky, spálne a tiež aj detskej izby.

V čom spočíva princíp jej liečivých účinkov?

Všetky čiastočky prachu, peľu, dymu a tiež aj elektromagnetický smog, sú nabité kladnými iónmi, ktoré nie sú pre naše zdravie vôbec ideálne. Soľná lampa má schopnosť zrážať tieto častice k zemi a teda neprichádzajú do styku priamo s našou tvárou, nosom, dýchaním. Je to akoby malá čistička vzduchu. Keď svieti, tak jej negatívne ióny bojujú proti tým kladným. Zrazu sa vám vzduch zdá ľahší a sviežejší. Najmä alergici a astmatici už dávno vedia, že soľ ako taká priaznivo pôsobí na dýchacie cesty a umožňuje lepší život s týmito nepríjemnými chorobami, ba dokonca v niektorých prípadoch ich dokáže aj úplne vyliečiť.

Môžete sa rozhodnúť medzi soľnou lampou, ktorá funguje na elektrinu alebo medzi takou, ktorá má v strede priestor pre sviečku. Akékoľvek teplo sa pričiní o to, že lampa začne „pracovať“ a slúžiť nášmu zdraviu a dobrej nálade.