Moderné bývanie nielen pre mladé rodiny

Moderné bývanie nielen pre mladé rodiny

Situácia na realitnom trhu je viac než len znepokojujúca. Ceny nehnuteľnosti rastú, ceny pozemkov tiež a banky dnes už neposkytujú 100% hypotéky. Ak si chce rodina zaobstarať vlastné bývanie, okrem toho, že sa bude musieť zadĺžiť na tridsať rokov, bude musieť mať určité percento sumy našetrené. Najväčší záujem je však o stavbu rodinných domov. Rodiny, ktoré vlastnia pozemky, si radšej zvolia stavbu rodinného domu ako bývanie v meste. Pokojný dedinský život a dobrá dostupnosť nahráva do karát lokalitám, ktoré majú viac voľných stavebných pozemkov.

Vyberte si konkrétny projekt a netrápte sa s návrhom

Ak sa nechcete trápiť s návrhom a spolupráca s architektom vám príde ako zbytočne vyhodené peniaze, vyberte si konkrétny projekt domu s aktuálnych projektov domov. Majú v malíčku najnovšie trendy v architektúre a v pravidelných intervaloch inovujú ponuku katalógových rodinných domov. Stačí si vybrať jeden konkrétny projekt a na základe tohto sa môžete pustiť do stavby. Ak sa ale chcete stavbe úplne vyhnúť, podľa tohto projektu si môžete dať postaviť váš nový domov na kľúč. Po dostavaním vám budú odovzdané kľúče a vy sa budete môcť okamžite nasťahovať. Vzhľadom na rýchly životný štýl, ktorý väčšina ľudí žije, príde táto možnosť zaobstarať si vlastné bývanie ako najvhodnejšia.

Nízkoenergetické domy lákajú čoraz viac rodín

Zvyšujúce sa ceny energií nútia rodiny premýšľať nad iným spôsobom vykurovania. Z tohto dôvodu začína rásť predaj tepelných čerpadiel, ktoré si síce vyžadujú vysokú počiatočnú investíciu, no v konečnom dôsledku dokážu ušetriť nielen životné prostredie, ale aj peňaženku.

V prípade, že sa rodiny rozhodnú pre stavbu nových nehnuteľností, výrazne vzrastá záujem aj o moderné nízkoenergetické domy. Šetria životné prostredie a energiu využívajú len z prírody. Pri plánovaní stavby nízkoenergetických domov je však potrebné zohľadňovať tvar konštrukcie, materiál konštrukcie, orientáciu na svetové strany, ale aj zabezpečenie rekuperácie (vetranie so spätným získavaním tepla), ktorá sa nám spája s nízkoenergetickými domami.

Prečo sú ale nízkoenergetické domy také populárne? Populárne sú najmä kvôli tomu, že poskytujú vyšší štandard pohody bývania, slúžia aj ako poistka proti zvyšovaniu cien energie a znižujú produkciu CO2. Ak preto túžite modernom bývaní, postavte si, alebo si dajte postaviť nízkoenergetický dom.