Moderná jedáleň

Moderná jedáleň

Snom vari každej ženy je dočkať sa raz svojej vysnívanej jedálne. Takej, ktorú každý bude obdivovať, vyzdvihovať a ktorá možno bude aj inšpiráciou pre ďalšie nápady. Jedáleň nie je len miestnosť vo vašej domácnosti, kde sa konajú tie najlepšie „hody“, nesmieme zabúdať, že drží rodinu pokope, pretože sa tu spolu stretávame a diskutujeme o všetkom, čo nás teší a trápi.

Základom je veľký stôl

Rituály stravovania sa najlepšie vykonávajú na krásnom priestrannom stole, ktorý neodmysliteľne do jedálne patrí. Keď ste sa podujali zariadiť si takúto miestnosť alebo vyčleniť priestor v kuchyni či v obývačke, začnite práve výberom stola. Nebude to veru ľahké. Máte pred sebou dôležitú misiu. Jednak to, že stôl by sa mal páčiť aj ostatným členom rodiny, a ďalší dôležitý fakt je, že svojím štýlom by mal do priestoru dokonale zapadnúť. Našťastie trh s nábytkom ponúka množstvo variantov, z ktorých si možno ani nebudete vedieť vybrať. Malá rada – skúste sa popozerať po stoloch, ktoré sa dajú v prípade potreby rozložiť, a tak nebude problém pohostiť celú rodinu i priateľov. Stôl potom viete jednoducho zložiť do pôvodnej veľkosti, aby zbytočne nezaberal miesto.

Kúpa stoličiek je hotová veda

Nuž, keď nový stôl, tak už rovno aj nové jedálenské stoličky! Veď je to dominanta celej jedálne. Dobre si premyslite ich nákup. Nie všetko pekné a moderné je aj pohodlné. Nepozerajte sa príliš na módne trendy, skôr myslite na svoj zadoček, aby sa mu sedelo príjemne. Stoličky by mali byť ľahké, praktické a nie ťarbavé a ťažké, čo sa dajú ledva zasunúť.

Ostatný nábytok

Jedáleň bez vitríny, príborníka či nástenných políc by hádam ani nebola jedálňou. Tu môžete vystaviť všetky svoje skvosty v podobe nádherných porcelánových šálok, pohárov, maľovaných tanierov, krásnych zdobených misiek, ale i fotografií svojich blízkych a cenných predmetov, ktoré vo vás vyvolávajú pekné spomienky na minulosť. Krásne v jedálni vynikne knižnica či stojany na víno a zbierka kvalitného alkoholu. Moderný luster nad jedálenským stolom iba dotvorí atmosféru. Snažte sa mať všetko v jednom štýle, aby to vyzeralo ako jeden celok. Radšej sa s kúpou neuponáhľajte a kúpte si to, čo sa vám najviac páči.

Doplnky

Základné veci ste zvládli perfektne, teraz už ostáva len jediné – nákup doplnkov, ktoré celej jedálni dodajú dušu a atmosféru. Či už to bude luxusný koberec pod vašimi nohami, alebo krásna misa s ovocím v strede stola, sviečky, svietniky, lampáše či vázy s kvetmi, alebo všetko naraz. Je to len na vás, ktorou cestou sa poberiete. Aj vhodne zvolený obraz na stene môže vykúzliť „vau efekt“ . Nezabudnite na príjemnú vôňu, ktorá sa vždy postará o to, že váš domov bude plný dobrých ľudí.