Pomôcky, ktoré ocení aj váš dom a záhrada

Pomôcky, ktoré ocení aj váš dom a záhrada

Kvalita životného prostredia je z roka na rok na tom horšie a ak chceme, aby aj budúce generácie žili v tak krásnom prostredí, ako aj my, mali by sme myslieť na kvalitu životného prostredia a začať robiť všetky potrebné opatrenia. Tieto pomôcky, o ktorých si povieme v riadkoch nižšie, môžu skvalitniť váš život a zároveň prispieť aj k skvalitneniu životného prostredia. 

Nádrže na dažďovú vodu 

Slovensko je krajina s vysokým výskytom zrážok. Napriek tomu, že naše územie má dostatok podzemných vôd a zrážková činnosť je bohatá, dažďovú vodu nevyužívame efektívne. Existujú dva spôsoby, ako využiť dažďovú vodu. Prvým je dažďová záhrada a druhým sú obrovské nádrže na dažďovú vodu vyrobené z kvalitného betónu. Uskladnia vám väčšia množstvo vody a to bez toho, aby sa v nich rozmnožovali nebezpečné baktérie. Ich výhodou je najmä to, že vám na záhrade nebudú zavadzať. Sú to totiž podzemné nádrže vyrobené z pevného betónu. Vodu si môžete kedykoľvek vyčerpať pomocou klasického čerpadla.

Bola by škoda, keby sme nechali dažďovú vodu len tak vsiaknuť do pôdy. Zriaďte si dažďovú záhradu a kúpte si nádrž na dažďovú vodu. 

Septiky 

Kanalizáciu by ste v niektorých lokalitách hľadali márne. Domáci sú odkázaní na vlastné žumpy a dalo by sa povedať, že im to ani neprekáža. Zvykli si. Ak vám ale časté vyťahovanie splaškov spôsobuje komplikácie, v tom prípade by sme vám odporučili septiky. Septiky sú nádrže, ktoré svojou konštrukciou prečisťujú odpadové vody a zároveň nezaťažujú životné prostredie tak, ako bežné žumpy. Do podzemných a povrchových vôd sa vypúšťa len prečistená voda. 

Ak chcete prispieť k skvalitneniu životného prostredia, vyberte si nádrž na zber dažďovej vody a dvojkomorovú žumpu, čiže kvalitný septik. Váš dom a záhrada to ocenia. Odporúčame vám ešte kúpu záhradného kompostéra a koša na plasty.