Môj partner je sebec

Môj partner je sebec

Je naozaj zvláštne, že si občas samé dobrovoľne naložíme bremeno na svoje plecia a to v podobe nepodareného vzťahu. Nemusíme si to všimnúť hneď, veď niekedy ani celý život nestačí na to, aby sme toho druhého dokonale spoznali.

Prestaňte sa obviňovať

Nuž, ak ste už spozorovali, že váš vzťah nie je úplne „normálny“, gratulujeme! Znamená to veľký posun vpred. Ľudia sa menia. Meníte sa aj vy, menia sa naši rodičia, naše deti, priateľky, ale aj naše polovičky. Nedeje sa to kvôli nám a nie je to ani chyba, ani niečo, čomu sa nedá uveriť.

Všetci stále viac a viac dospievame a prehodnocujeme. Niektorí z nás uvažujú o zmysle života alebo si plníme dávne sny či predstavy, zatiaľ čo iní len čakajú, čo sa bude diať – mysliac si, že všetko príde samé ako na zlatom podnose.

Najhoršia situácia však nastáva, ak jeden z partnerov túži dosahovať stále viac cieľov a ten druhý mu v tom svojou pasivitou či nezáujmom bráni. Opäť to nie je váš problém. Zaslúžite si totiž všetko, čo k svojmu lepšiemu životu potrebujete a váš partner to musí nie len rešpektovať, ale mal by vynaložiť čo najväčšie úsilie k tomu, aby vám pomohol to dosiahnuť a vidieť vás tak šťastnú.

Myslí len na seba

Ak sa váš partner zaraďuje do skupiny „sebec“, vedzte, že s takýmto človekom nikdy nič dobré nezažijete. Možno ste toho spolu už veľa preskákali a niekoľko rokov tvoríte pár, na ktorý sú už všetci okolo zvyknutí a ktovie, možno ste si takéhoto človeka aj vzali. Môžete iba snívať o tom, že vám položí otázku typu, aký ste mali deň a nie to ešte: „Ako sa cítiš? Čo ťa trápi? Spravím ti masáž?“

Vždy bude všetko robiť podľa seba a na vaše sny, túžby a želania sa bude pozerať nedôstojne a s pohŕdaním. On bude mať zakaždým posledné slovo a niečo také ako komunikácia – je uňho priam neznámy pojem. Môže sa stať, že bude vykonávať presný opak toho, čo budete hovoriť a keď mu otvorene poviete, že vás to trápi, tak celú situáciu otočí proti vám. A opäť sa budete cítiť ako tá najhoršia.

Nepochváli a ešte aj skritizuje

Nedočkáte sa vďaky ani za teplú večeru, ani za starostlivú ruku ženy v domácnosti. Nepochváli váš nový účes, ba dokonca si ho v najhoršom prípade  ani nevšimne. Namiesto toho však poukáže na malý kúsok prachu na polici alebo vás upozorní na vaše nadbytočné kilogramy.

Program je podľa neho, nech už akokoľvek argumentujete a keď sa vám nepáči, i tak nič nezmôžete. On však môže všetko.  Maximálna pasívnosť akéhokoľvek druhu, či už v domácnosti alebo v citovej oblasti – a kto si to odnesie najviac? Jedine vy! Takto to skutočne chcete?

Začnite nový život

Máme len jeden život, preto by sme ho mali prežiť najlepšie ako vieme a so svedomím, že sme pre seba urobili maximum. Pokiaľ sme v partnerstve so sebcom a máme toho akurát tak dosť, zaďakujme mu za skvelú „školu“ a vydajme sa cestou vpred za niečím lepším, resp. za človekom, ktorý nás bude zbožňovať už len preto, že vôbec existujeme. Pravá láska existuje a nájde si nás sama.