Na dovolenku do Bulharska

Na dovolenku do Bulharska

Najlepší spôsob, ako minúť svoje úspory, je rozhodne kvalitná dovolenka. Čas, ktorý venujete sebe, svojej rodine, keď robíte všetko, čo máte radi, čo vás napĺňa a obohacuje. Či už si zvolíte aktívny odpočinok v podobe turistiky a rôznych športov, alebo pasívny oddych, vo forme leňošenia na pláži s dobrou knižkou, dôležité je, že sa budete cítiť príjemne a naštartuje vás to do nových výziev, ktoré ponúka život. Dovolenka v Bulharsku je ideálna voľba pre každého, kto si potrebuje odpočinúť a prísť na nové myšlienky.

Čisté more a pieskové pláže

180 slnečných dní v roku je pozvánka, ktorá vás chce zlákať na dovolenku do Bulharska. Do krajiny, kde je more krištáľovo čisté a príjemne teplé. Ako stvorené najmä pre rodinky s deťmi, ktoré sa bez obáv môžu špliechať a hrať od rána do večera, zatiaľ čo vy budete „chytať bronz“. Pokiaľ patríte k nadšencom pieskových pláží, určite sa potešíte. Bulharsko vám ich ponúkne. Teplý hladký piesok, z ktorého sa stáva pod nohami príjemný koberec, vám zaručí úžasný pobyt na pláži a postará sa aj o zaujímavý program pre každého, kto sa rád venuje „pieskovej architektúre“. Hrady, zámky či koláče z piesku, pokojne zapojte svoju fantáziu a vytvorte si nezabudnuteľné fotografie.

Čo sa oplatí vidieť v Bulharsku

Okrem toho, že v Bulharsku nájdete svoj vytúžený pokoj a malý osobný raj na zemi, za srdce vás chytia aj Bulhari, ktorí sú veľmi srdeční a otvorení. Potulkami v úzkych a starodávnych uličkách, ktoré vzbudzujú pocit, že ste sa ocitli v dobe minulej, si prídete na svoje. Množstvo stánkov so suvenírmi vás naučí zjednávať ceny ako profesionáli. Dohovoríte sa rusky, anglicky, nemecky a dokonca aj po slovensky. Pokiaľ chcete vidieť skutočné skvosty Bulharska a naplno si užiť dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí, rozhodne investujte do cestovania po tejto zaujímavej krajine. Najkrajšie pláže, ako sú Albena, Primorsko alebo Atliman poslúžia na príjemný relax a nádherné fotografické zábery. Keď však chcete vidieť viac, navštívte napríklad rybársku osadu Sozopol. Typické prímorské mestečko so svojou históriou a podmanivou kultúrou. V Plovdive môžete obdivovať krásy renesancie a antiky, v Nessebare si vychutnáte služby na vysokej úrovni, vrátane výbornej gastronómie. Rodiny s deťmi by nemali zabudnúť na skvelý program v mestečku Varna, kde nájdu akvárium, delfinárium, zoo, nádherné záhrady a kultúrne či športové vyžitie. Milovníci prírody, hôr, jazier či kláštorov, si tiež prídu na svoje na dovolenke v Bulharsku, v krajine, na ktorú nezabudnete.