Navrhnite si svoju vstavanú skriňu sami

Navrhnite si svoju vstavanú skriňu sami

Každý bytový priestor si vyžaduje úložné riešenia. Čím viac členov sa v domácnosti nachádza, tým viac úložného priestoru potrebujeme. Vstavané skrine sú pevnou časťou interiéru a zároveň ideálnou alternatívou ako riešiť otázku úschovy oblečenia. Vstavané skrine sú vhodné do každého priestoru, do malých bytov, ale aj priestranných domov. Plnohodnotne pokryjú potrebu úschovy šatstva, topánok, hračiek, kabeliek, tašiek, škatúľ a mnoho iného. Sú mimoriadne praktické a vhodné aj do kancelárskych priestorov. Môžu byť klasické so zatváracími dvierkami, ktoré môžu slúžiť napríklad ako archív, alebo s otvorenými policami, ktoré umožňujú ľahký prístup ku šanónom, knihám a podobne.

Výhody vstavaných skríň

Vstavané skrine majú v porovnaní s klasickými šatníkovými celý rad výhod. Jednou z nich je výroba na mieru. Znamená to, že celé vnútorné vybavenie si môže zákazník navrhnúť podľa vlastných potrieb a predstáv. Ideálne dispozičné riešenie je pre každého iné, a tak si môže každý zákazník sám rozhodnúť o počte políc, tyčí na vešanie, šuplíkov a ostatných doplnkov. Vďaka individuálnemu prístupu je tak priestor v skrini efektívne využitý presne podľa toho, čo sa tam bude skladovať. Vstavané skrine na mieru sú ideálne do netypizovaných priestorov, do rôznych výklenkov, ale samozrejme aj do hocijakého priestoru, pričom nerozhoduje výška miestnosti, ani sklon stien. Vstavaná skriňa poskytuje maximálne využitie voľného priestoru, od zeme až po plafón. V neposlednom rade pri rozhodnutí o kúpe vstavanej skrine vám odpadajú problémy s dopravou a montážou, keďže tieto služby poskytuje výrobca.

Akú zvoliť farbu a dizajn

Ďalšia z predností vstavaných skríň je možnosť návrhu dizajnu predných dvierok podľa vlastného vkusu. Pri výbere dezénu má väčšina výrobcov širokú ponuku dekorov. Drevotriesková povrchová úprava sa dá skombinovať so zrkadlami, ktoré opticky zosvetľujú a rozširujú priestor.  Trendom v súčasnej ponuke sú sklenené dvierka, transparentné, mliečne, matné, či lepené. V kombinácii s fototapetami sa dajú vyčariť zaujímavé a nevšedné modely. Farbu volíme podľa toho, aký celkový charakter miestnosti chceme dosiahnuť. Ak chceme vyzdvihnúť krásu a netradičnosť vstavanej skrine, ktorá sa má stať dominantou miestnosti nemusíme sa báť extravagantnejších kombinácií. Ak chceme aby skriňa pôsobila neutrálne a nenápadne, volíme biele odtiene.

Inšpirácie a zaujímavé informácie, ktoré vám pomôžu pri výbere vstavanej skrine nájdete na: https://www.vstavaneskrine.com/