Návšteva Slovenského raja – je to doslova raj!

Návšteva Slovenského raja – je to doslova raj!

Každý si raj predstavuje inak. Niekto ako krajinu posiatu všakovakými kvetmi, druhí ako zelenú džungľu, kde je plno rôznych zvierat a pestrofarebných motýľov. Vygradujme to ešte s vodopádmi a tajuplnými jaskyňami, zátišiami a roklinami a vyberme sa spolu do toho nášho, slovenského.

Národný park Slovenský raj

Táto chránená krajinná oblasť sa nachádza vo východnej časti Slovenska a rozprestiera sa na ploche 328km2. Ak premýšľate, kam sa vyberiete toto leto na dovolenku a zvažujete spoznávanie krás Slovenska – začnite tu. Priamo v raji. Jeho majestátnosť zaručí, že v srdci pocítite ešte väčšiu hrdosť k vlasti, ako doposiaľ. Opantá vás svojou krásou, pokojom, ale zároveň vzbudí vo vás rešpekt pred veľkou silou prírody. Práve ona sa oň s láskou stará a nieto kamienka, čo by tu nemal vlastný príbeh a energiu.

Miesto pre všetkých

Slovenský raj dovolí vstúpiť na svoje chodníčky všetkým odhodlaným turistom, ktorí vedia, čo chcú. Zažijete tu dobrodružstvo, zdravý pohyb a nesmierne čistý čerstvý vzduch vylieči nielen telo, ale aj ducha. Nezabúdajme na nádhernú scenériu, ktorá je „vyliata“ ako na plátne. Bola by škoda, nechať tento „obraz“ bez povšimnutia. Zavolajte rodinu, priateľov, deti a partnerov – čaká vás dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudnete. Vyčleňte si minimálne týždeň, aby ste mohli právom tvrdiť, že ste navštívili Slovenský raj, jeho krásy a všetky zákutia. Nie kvôli fotkám, ale preto, že sa chcete na chvíľu stať jeho súčasťou a splynúť s krásou vesmíru.

Najväčšia ľadová jaskyňa v Európe

Keď tu už budete, bol by hriech nenavštíviť Dobšinskú ľadovú jaskyňu. Každý deň v sezóne (okrem pondelkov, kedy je zatvorená) od deviatej hodiny rána do štvrtej popoludní, môžete absolvovať jej prehliadku a za 8 eur byť svedkami histórie a famóznych darov prírody. Poriadne sa oblečte, pretože teplota vo vnútri dosahuje mínus 3 až plus 1 stupeň Celzia. Vhodná obuv je tiež samozrejmosť.

Tomášovský výhľad

Okrem Dobšinskej ľadovej jaskyne je druhým najvyhľadávanejším miestom Tomášovský výhľad, odkiaľ je vidno široko-ďaleko. Dostanete sa sem z viacerých turistických chodníčkov. Niektoré sú dlhšie, niektoré kratšie, ale námaha rozhodne bude stáť za to. Na vrchole hory sa budete cítiť ako víťazi. S pokorou si obzrite Slovensko, náš domov a raj na zemi.