Tip na výlet: ZOO Bratislava a DinoPark

Tip na výlet: ZOO Bratislava a DinoPark

Každé prázdniny majú rodičia dilemu, kam zobrať deti na výlet, aby mali čo najviac zážitkov. Našťastie, ratolesti sú nenáročné. Postačí im krásne prostredie, parádne detské ihriská a zvieratá, ktoré si občas môžu aj pohladkať alebo vyfotiť sa s nimi.

Bratislavská ZOO pre malých i veľkých

Priznajme si, že bez ohľadu na to, koľko máme rokov, zvieratá máme radi všetci. Pokiaľ sa nám naskytne príležitosť vidieť exotické druhy, hneď sa jej poddávame. Je výborné, že na Slovensku máme toľko možností, ako si spríjemniť chvíle voľna a najmä tie najvzácnejšie, keď sme so svojou rodinou. ZOO v Bratislave je otvorená každý deň v roku, okrem 1. 1., bez ohľadu na počasie a deň v týždni. Práve cez sviatky dosahuje najväčšiu návštevnosť. Otváracie hodiny sú v letnom čase od 9. hod ráno a ZOO zatvára svoje brány o 18. hodine. Potom máte približne hodinu na to, aby ste opustili areál.

V zimných mesiacoch je k dispozícii od 10. hod ráno a posledný vstup je o 15. hodine. Tým, že sa skôr zotmie, by to neskôr asi nemalo žiadny význam.

Až 182 druhov zvierat

Okolo 1016 jedincov žijúcich v zoologickej záhrade sa teší na vás a na vaše detičky. Prežite spolu krásny deň v nádhernom prostredí, kde sú podmienky vytvorené presne tak, aby čo najviac napodobnili zvieratám ich prirodzený domov. Nájdete tu ryby, plazy, vtáky, cicavce aj bezstavovce a okrem zvieracích atrakcií využijete služby trhových stánkov a podnikov s rýchlym občerstvením alebo seriózne gastronomické zariadenia. Všetko pre vaše najlepšie pohodlie a spokojnosť.

Neobíďte DinoPark

Súčasťou ZOO je aj vychýrený DinoPark, v ktorom nájdete nádherné modely dinosaurov, vyzerajúce ako živé a reálne. Niektoré sa dokonca pohybujú a vydávajú špecifické zvuky. Využite možnosť fotografovania a navštívte aj 3D kino. Okrem toho, že sa tu veľa dozviete o histórii našej planéty a o týchto tvoroch, pripravené sú  pre vás aj iné atrakcie pre rôzne vekové kategórie. Tí najmenší sa potešia detským ihriskám a rodičia si prídu na svoje v relax zóne. DinoPark je ideálne miesto pre rodinný výlet.