Okoreňte si život s vynikajúcou škoricou

Okoreňte si život s vynikajúcou škoricou

Nejestvuje človek, ktorý by nepoznal jej typickú výraznú arómu a chuť. Škorica je druh koreniny, ktorá sa zaraďuje medzi lieky. Čím je taká výnimočná? Okrem toho, že podporuje správne fungovanie organizmu, pôsobí aj upokojujúco a zároveň povzbudzujúco. Škorica je jednoducho balzam na našu dušu.

Najobľúbenejšia na svete

Jej účinky poznali už v stredoveku. Dodnes platí, že škorica je najpopulárnejšia korenina v gastronómii. Svoje využitie nachádza aj v kozmetickom priemysle, ba dokonca býva hlavnou zložkou pri rôznych aroma terapiách. Jej príjemná a láskavá vôňa nás okamžite „uzemní“ a vytvorí pocit domova, nech už sme kdekoľvek.

Škorica pochádza zo stromov z rodu škoricovník, ktorých je asi sto druhov, no najvyužívanejšie sú zo škoricovníka cejlónskeho – pravá škorica a škoricovníka čínskeho, tzv. čínska škorica, ktorú si bežne kupujeme. Ich zloženie je však takmer rovnaké, takže si môžeme byť istí jej kvalitou.

Zdravie v malom hnedom drievku

Ľudia sú v dnešnej dobe zvyknutí riešiť každý svoj neduh čo najrýchlejšou cestou do lekárne. Veď prečo by aj nie, keď sú na nás vytvárané nenápadné tlaky z médií a formou reklám sa nám postupne zapratáva celé naše rozumné zmýšľanie. Vyhľadávame okamžite lekársku pomoc, spoliehajúc sa na to, že iba a jedine tak sa nám podarí vyzdravieť. Neuvedomujeme si však, že prvý a hlavný krok k ozdraveniu, máme v sebe my sami. Doktori sú iba sprostredkovatelia, avšak lekári – sme my sami.

Naša vôľa, náš silný duch a obrovská chuť užívať si dni naplno, sú tie najúčinnejšie medikamenty.

Ak chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, používajte škoricu každý deň. Či už pridaním do čaju, kávy, do chutného koláča alebo do varenia. Jedna až dve čajové lyžičky denne podporia vašu imunitu, znížia krvný tlak, redukujú hladinu cukru a taktiež odstraňujú škodlivý tuk nachádzajúci sa v krvi. Vaše končatiny sa parádne prekrvia, znížia sa bolesti kĺbov a činnosť vášho žalúdka sa výrazne upraví. Navyše je škorica známe prírodné afrodiziakum, takže navodzuje pocity túžby a šťastia v partnerstve.