Paradajky, v ktorých nerastie burina

Paradajky, v ktorých nerastie burina

Tí z vás, ktorí sa radi venujú svojej úžitkovej záhradke, sa určite potešia. Našlo sa totiž riešenie, ktoré ušetrí fúru času a postará sa o malú senzáciu vo vašej záhrade. Čo tak skúsiť zasadiť paradajky „hore nohami“?

Pretože to domáce, je dobré

Burina je ako pliaga. Nikdy sa jej natrvalo nezbavíme. Poctivou prácou s pomocou náradia a našich narobených rúk sa nám však darí udržiavať záhradu v požadovanom stave. Je to nielen pekný pohľad pre oči, ale sa aj lepšie darí našej domácej bio zelenine. Získava tým dostatok priestoru pre svoje korene, rast a celkový rozmach.

Čo by ste povedali na to, keby existovalo riešenie, pri ktorom by nebolo potrebné neustále trápenie sa s jej odstraňovaním?

Urob si sám

Keď máte radi napríklad cherry paradajky, nie je nič jednoduchšie ako pustiť sa do výroby zaujímavého riešenia. Takto vám burina medzi rastlinami určite nenarastie. Prečo? Paradajky vložíme spolu so substrátom do vedierka a zavesíme ich „dolu hlavou“. Tým, že nádoba je zavretá a na spodku je navŕtaná iba malá dierka pre stonku, tak burina nemá kde vyrásť. Paradajky sa ťahajú smerom nadol a oberanie zrelých malých plodov je veľmi jednoduché.

Čo potrebujete

Paradajkové planty, kvalitný záhradný substrát, 5 l vedierka s „uškami“ a vŕtačku na prevŕtanie dierok. Nezabudnite na pevnú konštrukciu, kde si vedierka s paradajkami na dlhšiu dobu zavesíte. Na prvý pohľad to môže vyzerať ako pergola, ale rozhodne týmto nápadom upútate pozornosť. Obyčajné drevené laty v tvare písmena „T“ úplne postačia. Keď sa rastliny rozrastú, vytvoria zelenú stenu, ktorá ochráni vaše súkromie.

Jednoduchý postup

Na spodok vedierka prevŕtame iba takú dierku, ktorá postačí veľkosti paradajkovej stonky. Vložíme rastlinky. Potom ich naplníme záhradným substrátom a zatvoríme. Hotovo. Vedierka pomocou „ušiek“ zavesíme na pevnú konštrukciu. Polievanie je veľmi jednoduché. Stačí iba otvoriť vrchnák a voda si už presne nájde miesto pre svoje pôsobenie. Takéto cherry paradajky sú veľmi chutné, vyzerajú efektne a originálne.