Popracujte na svojej charizme

Popracujte na svojej charizme

Často počujeme, ako niekto vyriekne vetu: „On/ona mala takú charizmu!“. Čo je to tá charizma? Slovo, ktoré v ušiach príjemne znie a nosí v sebe pozitívny náboj. Musíme sa s ňou narodiť alebo sa dá jednoducho naučiť?

Gény, životné skúsenosti a práca so sebou samým

Človek musí mať akési predpoklady na to, aby dokázal upútať hneď na prvý pohľad. Nie je to možné, pokiaľ sa v nás odohrávajú vnútorné boje a nespokojnosť so sebou samým, ale aj s okolnosťami. Opäť platí, že naše myšlienky tvoria náš svet. Ako si ho vyskladáme, závisí len od nás. Pozitívne priťahuje pozitívne.

Niekto má šťastie a narodí sa do rodiny, kde je oňho dobre postarané. Vzdelanie, zdravie, finančné zabezpečenie a je viac ako isté, že takíto ľudia budú úspešní a doslova začnú priťahovať pozornosť ostatných. Ich charizma je veľká, pretože oplývajú veľkou dávkou energie, vyžaruje z nich spokojnosť a zanietenie pre určité činnosti.

Na druhej strane sú ľudia, ktorí možno v živote nemali toľko šťastia, ale napriek tomu zistili, že nič nie je stratené a majú to vo svojich rukách. Aj títo „bojovníci“ majú v sebe veľkú silu a charizmu, pretože sa hrdo a odvážne postavili situáciám čelom vpred a dokázali v prvom rade sebe samým, že keď sa chce, všetko sa dá.

Charizma to je aj temperament

A ten buď máme alebo nie. Či sa nám to páči alebo nie, nie všetci sme radi stredobodom pozornosti. Mnohí sme radšej v ústraní, ale s otvorenými ústami tíško závidíme tým okúzľujúcim, vtipným, múdrym, šarmantným a komunikatívnym ľuďom, ktorí si dokážu omotať okolo prsta každého a hravo zvládajú akékoľvek situácie.

Chcem byť charizmatický

Charizmatickí ľudia nemusia mať dokonalé telesné proporcie ani nádhernú pleť a luxusné oblečenie. Charizmatickými ich robia gestá, mimika, úsmev, dobrá nálada za každých okolností a sebavedomé vystupovanie. Toto všetko sa však dá trénovať, až si to napokon úplne osvojíme. Je to jednoduché. Takže: hlavu hore, vystrime sa, buďme vždy náležite upravení a robme veci, ktoré nás bavia, napĺňajú a tešia. Kým máme svoju životnú silu, ciele a plány, neviditeľný  „motor“, ktorý nás bude poháňať, nám vždy zaručí úspech a uznanie. Začneme pôsobiť ako „magnet“ na ľudí a priťahovať čokoľvek, na čo si pomyslíme.