Praktické rady pre všetkých, ktorí nechcú zanedbať starostlivosť o práčku

Praktické rady pre všetkých, ktorí nechcú zanedbať starostlivosť o práčku

Práčka je neoddeliteľná súčasť kúpeľní. Kedysi práčky vydržali dlhé roky aj pri pravidelnom používaní, dnes ich meníme častejšie. Životnosť nových práčok netrvá dlho, preto viaceré rodiny nechcú investovať do drahých práčok.

Ak ale nechcete zanedbať starostlivosť o práčku, ponúkame vám praktické rady, čo robiť, aby vám práčka dlho slúžila.

Neprepĺňajte bubon

Ak sa chcete z práčky dlho tešiť, odporúčame vám riadiť sa maximálnym povoleným množstvom vecí. Mnohí z nás preto, aby ušetrili a zároveň oprali všetko, čo je potrebné, prepĺňajú práčku, čím si neuvedomujú, že ju vlastne ničia. Prepĺňanie bubna je to najhoršie, čo môžete urobiť.

Ak máte práčku obľúbenej značky Electrolux, nebude problém vyhľadať si kvalitné Electrolux náhradné diely. Myslíte si ale, že prepĺňanie bubna vašej práčke neuškodí? Mýlite sa, uškodí.

Ak nechcete starostlivosť o práčku zanedbať, vyhnite sa prepĺňaniu bubna.

Utierajte vnútro a vonkajšok bubna

Po opraní je veľmi dôležité utrieť bubon z vnútornej, ale aj vonkajšej strany. Ak máte vápenatú vodu, mohli by sa vám na bubne vytvoriť škaredé fľaky. Ak dokonca necháte vodu stáť v bubne, vytvárate ideálne podmienky na rozmnoženie plesní. Prádlo, ktoré budete prať, vám ale môže z nedostatočnej hygieny bubna dokonca aj zapáchať. Nezabúdajte na čistenie vnútra bubna prípravkom na čistenie bubna a hlavne vyhraďte si jednu švédsku utierku, ktorou budete utierať túto dôležitú časť práčky.

Po čase sa vám môže vnútro bubna doškriabať. Nie je to však také, ako keď sa vám pokazí ohrievacie teleso a budete nútení meniť ohrievacie teleso za nové.

Pri utieraní bubna odporúčame dôkladne vyutierať aj gumené tesnenia práčky. V záhyboch môže ostať stáť voda, ktorá je živnou pôdou na rozmnoženie plesní. Ak máte vyberateľný zásobník na prací gél, odporúčame ho po opratí vypláchnuť. Nemali by v ňom ostať zvyšky gélu a aviváže. Zároveň je nutné vkladať ho do práčky, až keď je suchý.

Zdroj obrázka:

Autor: NoonBuSin  / Shutterstock.com