Preč s negatívnou energiou v príbytkoch

Domov je miesto, kde zhadzujeme všetky „masky“ dňa, navliekame si pohodlné tepláky a mäkké papučky. Tiež je to aj zóna maximálneho oddychu a pocitu bezpečia. Mix všetkého, čo milujete, skratka miesto, ktoré vás úplne na doraz dobíja  pozitívnou energiou. Prinášame pár skvelých typov, ako sa jednoducho a ľahko zbavíte negatívnej energie, ktorá sem rozhodne nepatrí.

Pootvárajte okná a vypustite ju von

Aké samozrejmé! Zaručene to funguje. Nie nadarmo sa všade hovorí o tom, aké potrebné je vetrať a to najmä v spoločnosti chorých osôb. Častým vetraním sa vo vašom príbytku vymieňa vzduch – starý nepotrebný odíde a čistý, svieži vojde. Okrem toho, že sa budete cítiť  oveľa lepšie, vaše pľúca dostanú lepšiu „výživu“ a vôňa čistoty sa dostaví aj bez pomoci drahých prípravkov z drogérie.

Čisté podlahy a police

Aby ste sa cítili ešte o kúsok lepšie, vsaďte to na poriadok. Neznamená to však, že musíte od rána do večera každý deň všetko luxovať. Keď myslíme na to, čo všetko je potrebné doma spraviť, iba cítime na pleciach ďalšie povinnosti navyše a práve tomu sa chceme vyhnúť. Uznajte, že nikto iný to za nás neurobí, a preto je najlepšie, spraviť si z vysávania bežnú samozrejmosť. Netreba to preháňať – žiadne odsúvanie nábytku nie je nutné. Čisté podlahy sú základ, rovnako ako aj prach utretý na viditeľných policiach. Nezabúdajte ani na svoje kúpeľne či toalety, kde svoj deň začínate i končíte. Negatívna energia sa do nás vpíja aj prostredníctvom neporiadku, hoci si to vôbec nemusíme uvedomovať.

Opravte pokazené

Našej psychickej pohode rozhodne neprospieva pohľad na niečo, čo už nie je funkčné alebo neplní svoju estetickú úlohu. Najlepšie je písať si zoznam prác, ktoré sa chystáte urobiť. Na viditeľné miesto si tieto „povinnosti“ vystavte a postupne zaškrtávajte to, čo je už hotové. Vaša myseľ sa značne odbremení a keď budete vidieť za sebou kus práce, každá ďalšia úloha pôjde ľahšie a ľahšie. Ďalším skvelým riešením je vytvorenie ďalšieho zoznamu – konkrétne si spíšte svoje želania, čo by ste si ešte chceli do svojej domácnosti dokúpiť. Budete mať radosť z toho, ako splnené priania budú postupne zo zoznamu miznúť.

Vyhoďte nepotrebné

Zbavíte sa starého a obdržíte nové. Tak je to aj s oblečením, ktoré nenosíte, s topánkami, ktoré sú už ošúchané a rovnako s každou vecou, ktorú nepotrebujete, nevyužívate alebo ju nemáte radi. Všetko staré nahradí nové. A to nové je vždy lepšie.

Trochu čarovania na záver

Pre odstránenie negatívnej energie sa odporúča umývať podlahy octovou vodou a do každej izby umiestniť malú nádobku so soľou, ktorá má schopnosť nasávať – v tomto prípade všetko negatívne vrátane chorôb. Soľ pravidelne vymieňajte. Ale aj taký plamienok čajovej sviečky, ktorý necháte úplne dohorieť, dokáže spraviť zázraky. Ten totiž negatívnu energiu úplne spáli.

Najviac pozitívnej energie ucítite, keď sa obklopíte všetkým, čo máte radi. Často počúvajte svoju obľúbenú hudbu, napĺňajte vzduch vôňou skvelého vareného jedla a voňavého koláča. Nezabudnite na vľúdne slová a taktiež farby, ktoré vás tešia a harmonizujú vašu dušu.