Prestal odpisovať. Je koniec?

Prestal odpisovať. Je koniec?

Vari každej z nás sa už aspoň raz v živote stalo, že jej partner alebo nápadník skratka prestal odpisovať. Ako sa zachovať v takýchto prípadoch a ktoré kroky sú správne na riešenie tejto situácie?

Najskôr čítame romány a potom čakáme aspoň na bodku

Vo väčšine prípadov platí, že novovzniknutý vzťah je nádherný práve vďaka vzájomnému spoznávaniu. Jeden druhému prezradíme tajomstvá, ktoré by sme za iných okolností možno nikdy nevyriekli. Otvoríme svoje srdcia, city a zároveň nechávame pootvorené dvierka do našich najskrytejších „komnát“ duše. Dôverujeme si, lebo je nám spolu dobre a nič také ako „zrada“ alebo „strata“ sa v našom slovníčku v aktuálnom stave mysle nenachádza.  Avšak raz nastane deň, kedy sa neozve.

Hororové scenáre v hlave

Keďže je normálne, že prvé, na čo si pomyslíme, je nešťastie – obvykle je to tá posledná správna možnosť. Lenže – sme ľudia. Máme úžasnú fantáziu a predstavivosť , ktoré nás natoľko obalamutia, že o nášho „nezvestného“ partnera začneme mať strach. Nie je predsa typ, ktorý sa neozýva. Vždy odpisoval okamžite alebo po pár minútach a keď sa nedalo hneď odpovedať, prišla aspoň správa, že napíše neskôr, pretože teraz sa nedá. Začína to byť zvláštne. Najčastejšie sa partner neozve po výmene názorov. Hádka alebo iné rozčarovanie veľakrát spôsobia, že odíde chuť od komunikácie aj s milovanou osobou. Čo mám robiť?

Nekontaktujte iné osoby

Strach je zlý radca i spoločník. Zachovajte si svoju rozvahu a čakajte. Odporúča sa napísať mu v takýchto prípadoch maximálne dve správy. V tej prvej by mala byť otázka, či je v poriadku a či sa náhodou niečo zlé neprihodilo no a v tej ďalšej ubezpečenie, že čakáte na jeho správy a že ho viac nebudete zatiaľ kontaktovať. V opačnom prípade iba pohladkáte jeho ego a bude sa cítiť značne nad celou situáciou.

Nekontaktujte iné osoby, najmä nie spoločných známych alebo rodinu. Zbytočne by sa vystrašili alebo by sa mohli starať do vašich osobných vzťahových záležitostí. To sa nikdy nevypláca. Ak sa vám už neozve, znamená to, že je koniec.