Problémy v milostnom živote nemusia mať riešenie vždy len v tabletkách

Problémy v milostnom živote nemusia mať riešenie vždy len v tabletkách

Mužské problémy týkajúce sa intímneho života sa zväčšia riešia rôznymi tabletkami. Všetko však záleží od príčiny týchto problémov. Niekedy sú riešenia úplne iné. To sa týka aj dvoch prípadov, na ktoré sa teraz pozrieme.

Aj bolesť panvového dna môže spôsobiť problémy pri sexe

Počuli ste už o chronickej bolesti panvového dna? Postihnúť môže mužov v akomkoľvek veku, najčastejšie to však býva medzi 35. a 45. rokom života. Aj keď jej hlavným príznakom (okrem samotnej bolesti v oblasti panvy) sú problémy s močením bez dôkazov infekcie, niektorí pacienti trpiaci chronickou bolesťou panvového dna sa sťažujú aj na erektilnú dysfunkciu.

Aj príčiny tejto bolesti môžu súvisieť so sexom. Patrí totiž medzi ne aj sexuálna hypo- alebo hyperaktivita. Okrem toho môžu byť príčinou chronickej bolesti panvového dna aj zápaly a úrazy v tejto oblasti, ochabnutosť svalovo-väzivového aparátu, či neuropsychické problémy.

Liečba, ktorá vás zbaví tejto bolesti a príznakov s ňou súvisiacich (a teda aj možnej erektilnej dysfunkcie) pozostáva z použitia fokusovaných rázových vĺn na oblasť prostaty a spúšťové body bolesti. Táto kúra zvyčajne trvá 4 ambulantné sedenia, po ktorých dochádza k ustúpeniu príznakov.

Skrátená uzdička sa prejavuje rôznymi spôsobmi

Problém, ktorý sa už výraznejšie dotýka milostného života mužov, je skrátená uzdička. Pri akých príznakoch má v tomto smere zmysel navštíviť urológa, aby vám prípadnú skrátenú uzdičku spoľahlivo diagnostikoval?

Skrátená uzdička môže mať za následok nedostatočnú stimuláciu pri sexe, ale aj opačný problém: zvýšenú citlivosť a predčasnú ejakuláciu. Taktiež sa môže prejavovať bolesťou pri pohlavnom styku, deformáciou penisu pri erekcii, či častým krvácaním.

Skrátená uzdička môže byť vrodená, ale môže sa objaviť aj počas života. Pri opakovanom poranení môže dôjsť k zjazveniu a jej skráteniu. Najlepšou metódou ako vyriešiť tento problém je chirurgická operácia uzdičky, ktora prináša výsledky takmer okamžite.

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com