Recept na šťastné manželstvo

Recept na šťastné manželstvo

Milé ženy, partnerky, frajerky… Iste nám dáte za pravdu, že život s našími milovanými polovičkami nie je prechádzka ružovou záhradou. Minimálne nie po treťom mesiaci spoločného žitia. Vtedy už naši drahí zhodia masky a všetky tie úžasné veci, pre ktoré sme ich milovali, sú preč.

Pripravte si stratégiu

Nezúfajte, že to medzi vami nie je ako na začiatku. Nie je to konečná fáza vzťahu, ktorý by mal trvať až do doby, kým nás smrť nerozdvojí. Pri správnej stratégii a občasnej miernej hluchote a slepote môže fungovať každý vzťah a niektoré dokonca veľmi dobre. Takže ako na to?

Určite sa už každá z vás ocitla v situácii, keď navarila úžasnú večeru, kúpila manželovi nové tričko a jeho reakcia bola „nečakane“ negatívna. Kompliment typu : „Na takéto jedlo som nebol nikdy zvyknutý“ alebo „Nekupuj mi tričká v tomto obchode, vôbec nedržia farbu“, zaskočí aj tú najzdatnejšiu z nás. Máme dve možnosti, ako sa s tým vyrovnať. Buď sa urazíme a večera skončí v záchodovej mise, alebo je tu ešte možnosť hrať podľa jeho pravidiel. Teda, aby si to aspoň on tak myslel.

Napokon zatancujú, ako budete vy pískať

V každej žene je štipka prefíkanosti a isto aj zdravej pretvárky, takže by nemal byť problém zahrať sa na oddanú, prispôsobivú manželku a tváriť sa, že robíme všetko presne tak, ako to chce partner. Naši muži si vôbec nevšimnú, že sme ich vmanévrovali, kde sme ich chceli mať. A konečné rozhodnutia, ktoré nám predkladajú ako veľkí hrdinovia a hlavy rodín, sú v konečnom dôsledku aj tak výsledkom dokonalej logistiky každej z nás, dámy.

Takže si to zhrňme. Naše manželstvo (alebo vzťah celkovo) bude také dobré a také dlhé, aká vysoká bude naša miera trpezlivosti, tolerancie a aké excelentné budú naše herecké výkony v ňom.

 

Photo: bigstockphoto.com