Rozbehnite svoj vlastný projekt aj popri deťoch

Rozbehnite svoj vlastný projekt aj popri deťoch

Jedna z dvoch domácnosti je zadĺžená hypotekárnym úverom a ženy, ktoré by si mali užívať materskú dovolenku a tráviť čas výhradne s dieťaťom, sú častokrát nútené vrátiť sa do zamestnania podstatne skôr, ako po uplynutí troch rokov. Ak sa venujete výrobe hand made výrobkov, nechceli by ste rozbehnúť svoj vlastný biznis aj popri deťoch a zlepšiť tak rodinný rozpočet?

Poistite si váš nápad ochrannou známkou

Ak si chcete chrániť svoju značku a produkty, nebolo by na škodu, keby si zaregistrujete národnú ochrannú známku. Nikdy neviete, kedy váš nápad môže použiť niekto iný a ak sa to náhodou stane, potom bude už neskoro riešiť registráciu ochrannej známky. Investícia do ochrannej známky sa vám jednoznačne vyplatí už len kvôli tomu, že sa jedná o duševné vlastníctvo. Má nevyčísliteľnú hodnotu. Ochranná známka chráni hodnotu vašej značky, vytvára majetok vašej firmy, predchádza falšovaniu originálnych značiek, služieb a produktov a hlavne zvyšuje image vašej značky. Stále ešte premýšľate nad tým, že sa vám neoplatí registrovať ochrannú známku?

Podnikajte z domu

V začiatkoch vášho podnikania určite nepotrebujete veľké kancelárske priestory, za ktoré si majitelia pýtajú neskutočné peniaze. Na začiatok vám bude stačiť virtuálne sídlo v Bratislave.  Získate prestíž – klienti vás budú uprednostňovať pred konkurenciou. Veď ktorá firma by nechcela mať sídlo práve v hlavnom meste!

Podnikajte z domu, zariaďte si kancelárske priestory a dielňu doma a zaplaťte si virtuálne sídlo v hlavnom meste, ktoré vám pomôže znížiť prevádzkové náklady. Je rozdiel, keď mesačne zaplatíte za virtuálnu kanceláriu pár desiatok eur, ako keď si prenajmete kancelárske priestory a mesačne budete platiť pár stoviek eur.

Ak chcete prispieť do rodinného rozpočtu, ste na materskej dovolenke, venujete sa svojej záľube a produkty, ktoré vyrábate, viete aj predať, nezabudnite si zorganizovať čas tak, aby ste sa venovali aj svojim deťom a zároveň sa venovali aj výrobe toho, čo vás baví. Nezabúdajte si registrovať ochrannú známku a ak potrebujete priestory, kde sa budete stretávať s klientmi, zabezpečte si výhodné virtuálne sídlo, ktoré vám tieto priestory poskytne.

Photo by Brooke Lark on Unsplash.com