S melírom na večné veky

S melírom na večné veky

Zdá sa vám, že už nemáte ako prekvapiť vaše okolie či dokonca vlastného partnera? Stavte na melír! Dnes už pod týmto názvom netreba čakať len bledé pásiky vlasov v tmavej hrive, viete si vybrať melír presne na mieru a v začiatkoch veľmi nenápadne zakryjete prvé šediny.

Farby vlasom neškodia

Aj vy sa bojíte toho, čo sa ukrýva vo farbách na vlasy? Pravdepodobne ste uverili rečiam tých, čo zo všetkého vytvárajú hororové scenáre. Ak je totiž farba na vlasy kvalitná, môže výrazne zlepšiť stav vašich vlasov. Okolie ihneď postrehne, že sa vaše vlasy nádherne lesknú a pôsobia zdravšie. Moderné farby na vlasy obsahujú keratín, ktorý vlasy vyživí a posilní, a pokiaľ sa vám zdá, že sa vám začali lámať alebo trocha zredli, nebude to vplyvom samotnej farby, ale nesprávnej starostlivosti o korunu krásy. Tú si totiž nestačí z času na čas zafarbiť do požadovaného odtieňa, ale treba tiež používať vhodnú vlasovú kozmetiku a nájsť si čas na rituály krásy. Pri umývaní vlasov používajte špeciálne masky, šampóny alebo kondicionéry na farbené vlasy, ktoré ich zjemnia, uľahčia rozčesávanie a postarajú sa o to, aby farba na vlasoch dlhšie vydržala a tak rýchlo sa nezmývala. Ak si vlasy potrebujete vysušiť, vyžehliť alebo natočiť, použite najskôr prípravky, ktoré ich pred teplom ochránia. Tak docielite to, že vám trvácna farba ani melír vlasy nepoškodia. Pri slabých a suchých vlasoch je najvhodnejšie použiť melír s obsahom peroxidu 9 %, 6 %, 3 %, pokiaľ si vlasy pravidelne dofarbujete a sú naozaj jemné. Keďže melír sa neaplikuje priamo na pokožku hlavy a ani na všetky vlasy, v istých ohľadoch je šetrnejší ako farba na vlasy.

Melír miesto účesu

Nechce sa vám deň čo deň premýšľať nad tým, ako si upraviť vlasy? Melírom si ich viete tak oživiť, že vlasy stačí vhodne vyfúkať, vyžehliť alebo aspoň učesať a druhí si hneď pomyslia, ako dôkladne sa staráte o svoj zovňajšok. Melír kaderníci aplikujú na pramene vlasov, ofinu alebo končeky vlasov. Aby ste dosiahli dokonalý výsledok, jeho farba by mala byť o dva až tri odtiene svetlejšia alebo tmavšia ako vaše vlasy. Dnes už dokážete melírom vyčariť rôzne efekty, dokonca si ho viete vybrať aj na mieru vášmu účesu, strihu či dĺžke vlasov. Melír môže pôsobiť vo vlasoch nenápadne, ale ak ste dostatočne odvážne, rovnako tak môže pôsobiť vyzývavo. To sa týka najmä viacfarebných melírov s výraznými farbami, ako sú fialová, bordová, sivá alebo zelená. Pokiaľ sa vám na hlave trbliecu prvé šediny, vhodne zvolenou farbou melíru ich viete nenápadne zamaskovať a ubrať si z veku. Našťastie, melír bude módny naveky, takže takto môžete svoje okolie ťahať za nos, pokým vás bude baviť chodiť ku kaderníčke.