Sardínia – jeden z najkrajších ostrovov v Stredozemnom mori

Sardínia – jeden z najkrajších ostrovov v Stredozemnom mori

Sardínia, ako jeden z ostrovoch patriacich „Talianskej čižme“, sa môže pochváliť prímorskými destináciami bez vysokých hotelových komplexov, ale zato s množstvom turistov, ktorí sem prišli vyhľadávať pokoj, o ktorom môžu v rušných prímorských oblastiach v iných krajinách len snívať.

Sardínia je známa aj ako Karibik Stredomoria a konkrétne v oblasti Costa Smeralda môžete nájsť luxusné vily patriace známym hollywodskym hviezdam a celosvetovo známym spevákom. Ak sa budete nachádzať v tejto lokalite, pokojne tu môžete stretnúť aj Kylie Minoque a Rickyho Martina.

Hotely zariadené v typickom sardínskom štýle

Viete ale prečo práve na tomto ostrove nenájdete vysoké niekoľko poschodové hotelové komplexy, ale naopak nájdete tam nízkopodlažné hotely zariadené v typicky sardínskom štýle? Na Sardínii je uzákonené, že hotely sa musia stavať len do určitej výšky a akékoľvek porušenie tohto zákona je trestané. Ak vám doteraz vadila „betónová džungľa“ v dovolenkových destináciách, ktoré ste doposiaľ navštívili, na Sardínii vás takéto nič nečaká. Ak ešte nemáte zajednanú dovolenku na Sardínii, neváhajte a objednávajte si dovolenku na Sardíniu čo najskôr. Dovolenka na tento taliansky ostrov býva pomerne rýchlo vypredaná. Prečo by ste si mali vybrať práve Sardíniu?

Zaujímavosti

Sardínia má výborné klimatické podmienky – neprší tu väčšinu roka a vyše 300 dní je slnečných, s minimom oblakov. Môže sa pochváliť krásnymi čistými plážami s čistým až bielym pieskom. Skalnaté pobrežia si vás na prvý pohľad získajú. Ak sa vyberiete na severozápad, odporúčame vám spraviť si výlet do Bonifacia na Korzike. Toto mesto na skale má priame spojenie s prístavným mestečkom Santa Teresa Gallura. Ak milujete históriu, určite navštívte krásne prírodné jaskyne, ktorých je na pobreží Sardínie neúrekom. Zaujímavým skvostom sú aj tzv. nuragy. Sú to kamenné vežovité stavby, ktoré pripomínajú obrátené vedrá. Nikto doposiaľ nevie, na čo slúžili, ale predpokladá sa, že na náboženské účely. Ak si zajednávate dovolenku na tento ostrov, navštívte minimálne jednu takúto stavbu. Sardínia ponúka vyše 1800 km krásneho strmého pobrežia, z ktorého každý kilometer je hotová pastva pre oči. Jednoznačne navštívte tieto mestá – Santa Teresa Gallura, Alghero, Porto Cervo, ale i prístavné mesto Olbia.

Photo by Florian Bernhardt on Unsplash.com