Šikovné doplnky aj pre vaše auto

<strong>Šikovné doplnky aj pre vaše auto</strong>

Kúpa auta a jeho prevádzka síce ani zďaleka nie sú lacné, ale mať vlastné auto je veľkým komfortom. A tento komfort sa dá ešte zvýšiť rôznymi praktickými doplnkami, ktoré si môžete dokúpiť.

Deflektory a strešné nosiče

Takýmito doplnkami môžu byť praktické deflektory Heko. Dodajú vášmu autu športovejší vzhľad, ale to rozhodne nie je ich hlavnou funkciou. Umožňujú jazdu s pootvorenými oknami bez vzniku prievanu. Taktiež prispievajú k prirodzenej cirkulácii vzduchu v interiéri, ktorá zabráni, aby sa vám počas dažďa zahmlievali okná.

Ak radi chodievate lyžovať, či v lete bicyklovať, alebo chodievate na dovolenky autom a tým pádom potrebujete odviezť veľa vecí, určite sa vám hodia strešné nosiče. Na ne môžete upevniť buď spomínané lyže, či bicykle, alebo si zakúpiť strešný box, ktorý bude v podstate druhým batožinovým priestorom vášho auta.

Chráňte rôzne časti svojho auta

Existuje aj viacero druhov autodoplnkov, ktoré slúžia na ochranu rôznych častí vášho auta. Napríklad plastové kryty prahov, ktoré ochránia prahy automobilu pred poškodením pri nastupovaní a vystupovaní. Tie ocenia hlavne dámy, ktoré aj pri šoférovaní rady nosia opätky.

Prejdime teraz do interiéru. Obzvlášť v zime, ale nielen počas nej, využijete gumené rohože, ktoré nahradia klasické textilné koberčeky. Gumeným rohožiam nevadí vlhkosť a ich údržba je maximálne jednoduchá, čo sa nedá povedať práve o textilných koberčekoch.

Podobne využijete aj odolné vaničky do kufra. Môžu byť taktiež z gumy a v ponuke sú aj termoplastové. Podobne ako gumové rohože aj vaničky do kufra sa jednoducho čistia a žiadny problém pre ne nebude predstavovať ani situácia, keď sa vám v kufri niečo rozleje (majú dokonca vyvýšený okraj), či keď tam po lyžovačke odložíte lyžiarky, na ktorých budú pozostatky topiaceho sa snehu. A vďaka svojej pevnosti ochránia dno kufra vášho auta aj pred mechanickým poškodením.

Zdroj obrázka:

Autor: BestStockFoto / Shutterstock.com