Starostlivosť o psíkov

Starostlivosť o psíkov

Sú našimi vernými spoločníkmi a v prípade, že je nám smutno, vedia nás rozveseliť. Je pravda, že pes je najvernejším priateľom človeka. Častokrát sa však stretávame s preplnenými útulkami a smutnými pohľadmi psíkov, ktorí nám pohľadom dávajú najavo, že chcú byť milovaní. Starostlivosť o psíkov však nie je taká ľahká, ako sa môže zdať. 

Výbeh 

Aj keď sú rasy, ktoré sú vhodné na chovanie v byte, väčšina z nich potrebuje vlastný výbeh – priestor, kde sa môže počas celého dňa hrať. Ak bývate na byte, mali by ste si vyberať psy menšieho vzrastu vhodné na chovanie do bytov. Myslite na to, že pes potrebuje priestor a malé stiesnené priestory bytu mu nebudú vyhovovať. Častokrát robíme chybu nielen pri výbere rasy, ale aj pri výbere krmiva pre psíka. Ak si kúpite malé šteniatko, mali by ste mu dávať granule pre šteniatka. Tie obsahujú potrebné vitamíny, ktoré potrebujú práve maličké psíky pre zdravý vývoj. 

Vhodná strava 

Psík potrebuje špeciálnu stravu, najmä ten šľachtený. Takzvaní orieškovia zjedia všetko a nič im nie je. Ak ale máte šľachteného psíka a nedajbože vám zverolekár potvrdí, že vás psík je alergický, kupujte mu hypoalergénne krmivo pre psov. Ak by ste mu podávali krmivo pre zdravých psíkov, výrazne by ste tak ohrozili jeho zdravotný stav a u veterinára by ste platili podstatne viac. 

Investícia na celý život 

Ak chcete psíka, dobre si premyslite, či si ho kúpite. Musíte počítať s investíciou do špeciálnych krmív, do búdky, očkovania a celkovej starostlivosti o zdravie vášho štvornohého miláčika. Nezabúdajte, že psík je živá bytosť, ktorú nemôžete len tak hocikde odložiť a nechať ho samého na pár dní. Starostlivosť o psíka je náročná, ale takú lásku, akú vám bude prejavovať psík, vám nikto nikdy neprejaví.