Stopnite menštruačnú bolesť

Stopnite menštruačnú bolesť

Koľké z nás nepoznajú menštruačnú bolesť a koľké sa naopak trápia celé dni a takmer nevstanú ani z postele? Menštruačná bolesť dokáže potrápiť až natoľko, že žena nie je schopná vykonávať akúkoľvek činnosť. Nielen fyzickú, ale aj psychickú. Pokiaľ sa necítime komfortne a príjemne, nie sme schopní podávať stopercentné výkony.

Novinka vo svete technológie

Malé zariadenie s názvom Livia poskytuje úľavu všetkým nešťastným dámam, ktoré si svoju „ženskosť“ musia jeden týždeň v mesiaci doslova pretrpieť. Nepríjemné kŕče spôsobené menštruáciou prichádzajú nečakane. Niekedy sú slabšie, inokedy silnejšie a často sú sprevádzané napríklad bolesťou hlavy, krížov, celkovým nechutenstvom či únavou. Môžu za to prostaglandíny, látky, ktoré sa snažia z maternice vylúčiť všetko nepotrebné, aby sa na ďalší mesiac pripravilo vhodné miesto pre oplodnené vajíčko. Preto sa odporúča veľa pohybu, aby tento proces netrval dlho. A – zhlboka dýchajte!

Vyskúšajte niečo nové

Konzumácia čokolády či pitie bylinných čajov sú spôsoby, ktoré pomáhajú pri menštruačnej bolesti. Príjemná teplá sprcha alebo obklady tiež. Avšak sú to veľmi nepraktické riešenia v prípade, že stojíte pred dôležitou skúškou v škole alebo vás čaká v práci dôležité rokovanie. Alebo si vezmite, že vás táto nepríjemná a hlavne nečakaná bolesť zaskočí kdesi v autobuse či na verejnosti. Čo urobíte? Áno, mať tabletku proti bolesti vždy poruke je tiež fajn, ale ani tá nezaberie okamžite. Preto vedci vynašli skvelú malú vecičku, ktorá sa vám zmestí hoci aj do vrecka nohavíc, takže bude vždy nablízku. Technológia s názvom Livia je síce drahšia investícia (cena sa pohybuje okolo 130 eur), ale je 100 % spoľahlivá a účinkuje veľmi rýchlo.

Ako to funguje?

Livia sú dve malé elektródy napojené na káblik, ktorý ovládate gombíkom. Nič zložité – zapnúť/vypnúť a rôzne stupne úrovne. Ovládanie teda zvládne každá z vás. Elektródy sa prisajú na oblasť podbruška, kde bolesť cítite najintenzívnejšie. Stlačením gombíka naštartujete proces tzv. blokovania bolesti. Prístroj stimuluje nervy, takže váš mozog sa bude zameriavať na iné a vám sa okamžite uľaví. Nabitie trvá okolo 15 hodín. Môžete byť úplne pokojné mimo domu a hlavne – vždy pripravené.