Tipy, ako si vybrať dobrú manželskú posteľ

Tipy, ako si vybrať dobrú manželskú posteľ

Ak vám už vaša stará manželská posteľ neslúži a potrebujete novú, skôr, ako začnete s hľadaním vhodnej manželskej postele, prečítajte si pár praktických rád, ktoré vám uľahčia výber novej manželskej postele. Vďaka týmto radám si vyberiete „spoločníka do spálne“, ktorý vám vydrží niekoľko desaťročí.

Vhodný rozmer

Ak máte malé dieťa, poprípade plánujete založenie rodiny, kúpte si väčší rozmer manželskej postele 200×180 cm. Získate viac priestoru na spanie a pokojne sa na tejto posteli vyspíte aj s dieťatkom. Tento rozmer postele je fajn. Musíte si však všetko dobre premyslieť, aby sa nestalo, že si kvôli väčšej posteli nebudete môcť dovoliť umiestniť do spálne komodu a nočné stolíky.

Ak vám to ale priestor neumožňujte, nebojte sa, že by klasický rozmer postele, čiže 200×160 cm, nevyhovoval. Je to klasický najpredávanejší rozmer moderných manželských postelí.

Materiál

Pri výbere novej manželskej postele si všímajte materiál. Ak sa vám páčia čalúnené postele s vysokým čelom, odporúčame vám takéto postele radšej vyskúšať priamo na predajni. Ak si vyberáte posteľ cez internet, skontrolujte si, z čoho je posteľ vyrobená. Zo všetkých typov manželských postelí vám ale odporúčame tie masívne. Majú stabilnú konštrukciu, pevné rošty a na posteľ si môžete vybrať matrac podľa vlastného výberu. Výhodou je aj jednoduchšia možnosť výmeny matraca. V prípade čalúnených to také ľahké nebude.

Ak máte momentálne otvorený eshop s pekným online nábytkom, vyberte si sekciu manželských postelí a tam sa rozhodnite, či chcete masívnu dlhotrvácu, alebo si vyberiete luxusnú čalúnenú. 

Ak si chcete vybrať dobrú posteľ, nevšímajte si len rozmer a materiál, z ktorého je posteľ vyrobená, ale aj krajinu pôvodu. Odporúčame vám uprednostňovať slovenské a české firmy, ktoré predávajú a vyrábajú kvalitný nábytok. Poľským sa vyhýbajte, o pár rokoch ich budete musieť meniť. Ak chcete kvalitnú posteľ, nebojte sa investovať o pár stoviek viac do takej, ktorá je kvalitná a má vám vydržať aj tridsať rokov.