Schovajme staré radiátory

Schovajme staré radiátory
Ani vy nie ste celkom spokojní s dizajnom vášho bytu? Vymenili ste podlahu, nábytok, dvere, natreli ste steny, no stále tomu niečo chýba… Nový radiátor? Zaobstarať si estetický kúsok môže byť finančne náročné. Čo tak vyskúšať štýlový kryt na radiátor?

Kryt ako súčasť nábytku

Jeden by si myslel, že zakrývať radiátor ozdobným krytom je čistý nezmysel, avšak fyzika nepustí – teplo z radiátora sála nahor, a tak je oveľa nezmyselnejšie zakrývať nevzhľadné druhy radiátorov nábytkom alebo závesmi. Keď sa lepšie prizriete moderným krytom na radiátory, všimnete si, že teplo nezadržiavajú, ale naopak ho navigujú správnym smerom – teda aby stúpalo nahor do výšky, v akej nás príjemne zahreje. Kryty na radiátory sa vyrábajú v rozmanitých materiálových prevedeniach. Môžu byť drevené, magnetické, látkové, sklenené, kovové. Podstatné je, aby sa kryt ľahko udržiaval a bol schopný odolávať častým zmenám teploty a nikdy nie je na škodu, ak je ešte aj praktický, to znamená, že plní napr. funkciu odkladacieho priestoru, zrkadla, tabule a pod., ale aj zabraňuje vzniku úrazov.

Nájdite ten správny

Na internete nájdete množstvo tipov, ako si vlastnoručne zhotoviť kryt na radiátor, nie každý je však zdatný, aby sa do podobných projektov púšťal, napr. i preto, že nemá potrebné zručnosti alebo pracovné náradie. Preto si najčastejšie kupujeme hotové kryty podľa konkrétneho rozmeru radiátora. Ľahko si vyberiete taký, čo sa materiálovo, farebne, no najmä štýlovo najlepšie hodí do vašej domácnosti. Do detskej izby môžete zvoliť veselý farebný kryt na radiátor s obrázkom, do kúpeľne zrkadlový kryt, do obývačky dekoratívny kryt zo skla (i s obrázkom) alebo dokonca svietiaci kryt na radiátor. Obľúbená je tiež kombinácia dreva (rám krytu) a ozdobne dierkovaného kovu. Výplň krytu na radiátor môže byť zhotovená aj z látky a ladiť napríklad k vašim závesom. Predveďte svoj dobrý vkus!