Zútulnite si domov peknými dekoráciami

Zútulnite si domov peknými dekoráciami

Pri zariaďovaní domácnosti sú okrem nábytku dôležité aj dekorácie. Pri ich výbere by sme si mali dať záležať a snažiť sa ich nakupovať spoločne. Ľahko by sa totiž mohlo stať, že kúpime dekoráciu, ktorá k tým, ktoré v miestnosti máme, jednoducho nebude pasovať.

Inšpirujte sa na internete

Ak nenavštevujete Pinterest a Instagram, nájdite si weby, ktoré sú zamerané na dekorovanie interiéru. V týchto internetových magazínoch nájdete inšpirácie pre krajšie bývanie, ktorými sa môžete pokojne inšpirovať aj vy. Niekedy jednoducho nevieme čo s čím môžeme kombinovať a práve takéto zaujímavé nápady zverejnené na takýchto weboch vám pomôžu dekorovať váš interiér, ale aj exteriér.

Určite si štýl

Skôr, ako sa rozhodnete dekorovať váš interiér novými dekoráciami do bytu, určite si štýl bývania. Poznáme moderný, vidiecky, škandinávsky, provensálsky, industriálny, vintage alebo eklektický štýl. Ak si neviete vybrať ktorý štýl sa vám páči, poobzerajte sa okolo seba. Aký nábytok máte v miestnosti? Akých vecí sa nechcete vzdať a opatrujete ich? Podľa tohto si určíte štýl bývania, v ktorom zariadite celú domácnosť.

Drevo a keramika

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek štýl, medzi dekoráciami vyhrávajú dekorácie vyrobené z kvalitného dreva a slovenskej keramiky. Určite nič nepokazíte ani kúpou krištáľových dekorácií, napríklad vázy, misy, svietniky, poháre na víno. 

Ak plánujete v blízkej dobe kupovať dekorácie, myslite na to, že nie je dobré, aby ste miestnosti zahlcovali množstvom dekorácií. Radšej si vyberte pár väčších dominantných dekorácií, ktoré budú jasne definovať štýl bývania ako množstvo sošiek a vázičiek, ktoré sú zbytočnými chytačmi prachu. Toto určite oceníte najmä pri upratovaní, kedy by vám najviac času zabralo práve čistenie dekorácií a priestoru pod nimi. Zútulnite si domov starostlivo vybranými dekoráciami.